Aktualności arrow Aktualności arrow Pasterze z drugą nagrodą na przeglądzie ogólnopolskim
Pasterze z drugą nagrodą na przeglądzie ogólnopolskim
poniedziałek, 28 styczeń 2013
Image


Drugie miejsce w prestiżowym przeglądzie grup kolędniczych: Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”, które w tym roku po raz szesnasty odbyły się w Podegrodziu, zdobyli Pasterze z Dobczyc. Ta grupa kolędnicza, która wyrosła pod skrzydłami Szopki z lalkami – cenionej i uznanej dobczyckiej grupy kolędniczej, prowadzona jest przez państwa Elżbietę i Stanisława Żuławińskich. Z roku na rok zdobywają uznanie w oczach profesjonalnego jury. Pielęgnują cenne tradycje kolędowania, w których stawiają akcent na charakterystyczne dla naszego regionu elementy.

(zdjęcia pochodzą z występów Pasterzy w Dobczycach w okresie kolędowym 2012/2013)

Image

Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pasterze” z Dobczyc otrzymała nominację do Spotkań w Podegrodziu po tym, jak w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Myślenicach zdobyli pierwsze miejsce w kategorii dziecięcych grup kolędniczych.

Image

W Podegrodziu komisja, w składzie której zasiadali: Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Maria Cetera – etnograf, Jadwiga Adamczyk - muzyk - MCK SOKÓŁ, dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog, Benedykt Kafel – etnograf – MCK SOKÓŁ; oceniała 28 grup kolędniczych z 4 województw.

Image

Komisja podkreślała wysoki poziom zarówno merytoryczny jak i wykonawczy tegorocznych prezentacji. Z dużą satysfakcję odnosiła się także do tego, że wciąż utrzymuje się duża ilość dzieci i młodzieży, które zaangażowane są w podtrzymywanie tradycji kolędniczych.
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice