Aktualności arrow Aktualności arrow Hollwood Express - przystanek w Dobczycach
Hollwood Express - przystanek w Dobczycach
poniedziałek, 21 styczeń 2013
Image

Tak żywiołowej muzyki należało się spodziewać po tym koncercie. Hollwood Express, z którego w Dobczycach wysiedli na chwilę wspaniali muzycy z rewelacyjnie śpiewającymi solistkami, pozostawił tutaj niezapomniane wrażenia. Żywiołowa muzyka lat 40 – 60, która gościła w klubach Ameryki od Harlemu po Hollywood, wybrzmiała w Kawiarni Muzycznej MGOKiS. W czwartym koncercie z tego cyklu, artyści wykonali takie przeboje jak: „Be My Baby”, „Bye Bye Love”, „Can’t Take My Eyes Off You”, „I Can’t Stop Loving You”, „Only You”, „Lets Twist Again” czy „Rock Around The Clock”.
Na scenie foyer Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego gościli: Paulina Kujawska, wokalistka, absolwentka wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel, trener wokalny i współzałożycielka Stowarzyszenia Wokalnego Natural Voice Perfection (2010). Jest laureatką wielu prestiżowych przeglądów i festiwali muzycznych. Jest solistka Orkiestry „Kukla Band” oraz Big Bandu „Cracovia”. Współpracowała m.in. z Ewą Bem, Jerzym Filarem i zespołem „Nasza Basia Kochana”, z Triem Wojciecha Groborza oraz z Wojciechem Karolakiem (nagrania dla Programu III PR).

Image

Katarzyna Radwańska, wokalistka m.in. zespołu „MusicWay” i projektu Tribune to Abba. Od 11 lat związana z legendarnym krakowskim zespołem „Boba Jazz Band”, Triem Wojciecha Groborza oraz wieloma znakomitymi krakowskimi muzykami. Jest laureatką konkursów i uczestniczka licznych festiwali jazzowych m.in.: „Krakowskich Zaduszek Jazzowych”. Współpracowała m.in. ze szwedzkim zespołem „Dixieland Society”, "The Willows Revival Singers", formacją Leszka Żądły, a także z "Big Warsaw Band", "Old Metropolitan Band" oraz z rewelacyjnym krakowskim "Jazz Band Ball".

Image

Joanna Możdżan, kulturoznawca, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Związana jest z nurtem piosenki artystycznej i francuskiej.Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, m.in.: I miejsca w Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie w latach 2007 i 2008, Nagrody Specjalnej Ambasadora Francji w Warszawie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie w latach 2007 i 2008, I miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im Edith Piaf w Krakowie, nagrody specjalnej Związku Artystów Scen Polskich.

Image

Solistkom towarzyszyli muzycy: Wojciech Wachułka (instrumenty klawiszowe) jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występuje w zespołach muzycznych, jak i w zespołach teatralnych, gdzie często akompaniuje. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie także sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową i w tej tonacji mieści się styl jego akompaniamentu. Potrafi doskonale podkreślić charakter wokalu.

Image

Leszek Nowotarski (saksofony, flet) muzyk, flecisto-saksofonista, reżyser dźwięku, realizator post-produkcji dźwiękowej w telewizji. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studium Realizacji Dźwięku w Krakowie. Współpracował z licznymi big bandami, muzykami i artystami (m.in. z Markiem Bałatą, Ewą Bem, Anną Serafińską, Grzegorzem Turnauem). Pracował niemal na całym świecie z różnymi formacjami muzycznymi.

Image

Bartłomiej Szczepański (perkusja, instrumenty perkusyjne) absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowskiego Teatru Kto.
Paweł Ścierański (gitary) gitarzysta, muzyk sesyjny, producent instrumentów. Gitarzysta takich zespołów jak: „System”, „Owoc”, „Laboratorium”. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Lewandowskim i zespołem Alex-Band Aleksandra Maliszewskiego, z ,,rodzinnym” Ścierański Trio, z Markiem Grechutą (grupy: „Wiem” oraz „Anawa”), z Johnem Porterem, „Republiką”, Czesławem Niemenem, „Niebiesko-Czarnymi”, Jerzym Piotrowskim, „Wałami Jagiellońskimi”, Janem K. Pawluśkiewiczem, Markiem Stryszowskim, „Little Egoist”.
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice