Aktualności arrow Aktualności arrow Wigilijne spotkanie przy szopce
Wigilijne spotkanie przy szopce
poniedziałek, 24 grudzień 2012
Image

Po raz kolejny mieszkańcy gminy spotkali się przy szopce, która tradycyjnie stanęła w Rynku w Dobczycach. Wigilia Uliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz grudniowych imprez, także i w tym roku zgromadziła przy strażnicy wiele osób. Przyszli złożyć sobie życzenia, posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży, a także spróbować smaków wigilijnego stołu.
Image

Życzenia mieszkańcom złożyli: ksiądz Kazimierz Turakiewicz, proboszcz dobczyckiej parafii oraz Paweł Machnicki, wiceburmistrz Dobczyc. Radosnych świąt i szczęśliwego nowego roku życzył przyjaciołom z gminy Dobczyce Jozef Brendza, były starosta Sarisskich Michalan.

Image

Image

Jak każdego roku, tak i w piątkowy wieczór, 21 grudnia, przy szopce składano sobie życzenia, przełamywano się opłatkiem. W niebo płynęły kolędy i pastorałki, które wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobczycach, grupa kolędnicza „Pastuszkowie” z Dobczyc oraz Maria Niewitała.

Image

Image

Organizatorami Wigilii Ulicznej byli: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

Image

Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice