Aktualności arrow Aktualności arrow Spotkanie z Fletnią Pana w Kawiarni Muzycznej MGOKiS
Spotkanie z Fletnią Pana w Kawiarni Muzycznej MGOKiS
wtorek, 18 grudzień 2012
Image

Janusz Gajec - jeden z najwybitniejszych polskich instrumentalistów grających na Fletni Pana, był bohaterem trzeciego koncertu z cyklu „Kawiarnia Muzyczna MGOKiS”. W niedzielę, 16 stycznia, na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego, można było usłyszeć w jego wykonaniu najbardziej znane światowe evergreeny, takie jak Sailling, Feelings, My Way, My Bonnie is over the Ocean, El Condor Pasa, Summertime, czy House of the Rising Sun oraz melodie napisane specjalnie na fletnię Pana, takie jak choćby przepiękną Pieśń samotnego pasterza.

Image

Obok hitów światowej muzyki rozrywkowej oraz utworów instrumentalnych charakterystycznych dla fletni Pana, pojawiła się także autorska interpretacja "Barki" oraz wprowadzająca w świąteczny klimat, bardzo znana i lubiana piosenka White Christmas. Artysta zabrał widzów w sentymentalną podróż po różnych stylach i gatunkach muzycznych. Koncertowi towarzyszyły historie i anegdoty z życia muzyka.

 Image

Tradycyjna fletnia Pana – to instrument wykonany z połączonych ze sobą bambusowych rurek o różnej długości, ułożonych w jednym lub dwóch rzędach. Nazwa instrumentu odwołuje się do mitologii greckiej, a historia – sięga 2500 r.p.n.e. Wyczucie rytmu i zrozumienie instrumentu sprawiły, że utwory w wykonaniu Janusza Gajca miały głębię i niepowtarzalne piękno.

Image

Widzowie zebrani we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego ze wzruszeniem wsłuchiwali się w melodie płynące z fletni Pana.

Image

Dla tych z Państwa, którzy nie znają jeszcze Pana Gajca, przypominamy sylwetkę artysty.

Image

Janusz Gajec to artysta wszechstronnie utalentowany. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w latach 60-tych. Śpiewał i grał na perkusji z takimi zespołami jak Biała Gwiazda, Czarne Koty, Czarty, Telestar, Mini-Max, Galaxy. Występował między innymi z Andrzejem Zauchą i Janem Wojdakiem. W Teatrze Starym przez 5 lat wykonywał wokalizę do legendarnego spektaklu Andrzeja Wajdy pt. Biesy, skomponowaną przez Zygmunta Koniecznego. Grał i śpiewał w najlepszych zagranicznych klubach i hotelach: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Szwajcarii. Austrii , Holandii i Luksemburgu, z zespołami: Hollywood, F.I. Safe, Omnibus, Relax. Na jego koncertach obecne były takie gwiazdy jak Roger Moore, George Hamilton czy Linda Evans.

Image

Janusz Gajec poza granicami kraju spędził 25 lat. Od 2000 roku mieszka w Polsce. Jego przygoda z fletnią Pana rozpoczęła się w latach 90-tych.

Na kolejny koncert z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS" zapraszamy w niedzielę, 20 stycznia.
Katarzyna Maj
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice