Aktualności arrow Aktualności arrow "Dobczyce" w Drohiczynie
"Dobczyce" w Drohiczynie
czwartek, 06 grudzień 2012
Image

Od 30 listopada do 2 grudnia dziewięć reprezentacyjnych par Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" gościło w Drohiczynie (w województwie podlaskim), gdzie odbywały się I Mistrzostwa Podlasia w Tańcach Polskich "Drohiczyn 2012", V Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Szablę Kmicica" oraz XIV Regionalny Turniej Tańców Polskich "O Złoty Klucz". W zmaganiach konkursowych wzięło udział 160 par z 30 ośrodków tanecznych w Polsce i na Ukrainie.

Oto wyniki naszych reprezentantów:

1) Kornel Woźniak i Kaja Kolińska (kategoria wiekowa 7-9 lat)

W V Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O Szablę Kmicica" zajęli 9 miejsce na 30 startujących par.

W XIV Regionalnym Turnieju Tańców Polskich "O Złoty Klucz" zajęli 4 miejsce w finale na 23 startujące pary.

2) Wojciech Domagała i Nikola Michalak (kategoria wiekowa 10-12 lat klasa taneczna B)

W V Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O Szablę Kmicica" zajęli 21 miejsce na 43 startujące pary.

3) Dawid Ryskala i Urszula Hyży (kategoria wiekowa 10-12 lat klasa mistrzowska A)

W I Mistrzostwach Podlasia w Tańcach Polskich "Drohiczyn 2012" zajęli 4 miejsce w finale na 12 startujących par.

4) Krystian Przęczek i Agnieszka Zając (kategoria wiekowa 13-15 lat klasa taneczna B)

W V Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O Szablę Kmicica" zajęli 6 miejsce w finale na 23 startujące pary.

5) Szymon Batko i Wioletta Pudlik (kategoria wiekowa 13-15 lat klasa taneczna B)

6) Paweł Chlebda i Aleksandra Siatka(kategoria wiekowa 13-15 lat klasa taneczna B)

7) Paweł Maniecki i Dominika Targosz(kategoria wiekowa 13-15 lat klasa taneczna B)

8) Paweł Sawski i Anna Płonka (kategoria wiekowa 13-15 lat klasa mistrzowska A)

9) Jakub Maniecki i Kinga Bryk (kategoria wiekowa 16-18 lat klasa mistrzowska A)

Gratulujemy tancerzom z Dobczyc, a już w najbliższy weekend trzymamy za nich kciuki - 15 par reprezentować będzie Dobczyce na II Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej "O Czapkę Św. Mikołaja" w Piekarach.