Aktualności arrow Aktualności arrow Najpiękniejsze polskie piosenki w interpretacji Pauliny Kujawskiej
Najpiękniejsze polskie piosenki w interpretacji Pauliny Kujawskiej
wtorek, 04 grudzień 2012
Image

Kolejny wieczór w Kawiarni Muzycznej, która jest cykliczną propozycją ośrodka kultury w Dobczycach dla mieszkańców, upłynął w atmosferze najpiękniejszych polskich piosenek w interpretacji Pauliny Kujawskiej. Artystka, mająca piękny głos, z dużą skalą, przygotowała dla dobczyckiej publiczności muzyczną podróż w czasie.

Image

Image

Na ten koncert do Kawiarni Muzycznej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zawitali miłośnicy polskiej muzyki, ale także talentu pani Pauliny. W jej wykonaniu publiczność usłyszała m.in. przedwojenne przeboje: „Na pierwszy znak”, czy „Piosenka ci nie da zapomnieć” z filmu „Zapomniana melodia” oraz utwory duetu Jerzy Wasowski – Jeremi Przybora. Nie zabrakło tekstów Andrzeja Zielińskiego, Wojciecha Młynarskiego czy utworów z repertuaru Ewy Bem, Ireny Santor, Maryli Rodowicz, Anny German czy Marii Koterbskiej.

Image

Image

Doskonałym uzupełnieniem głosu Pauliny Kujawskiej był band, z którym przyjechała do Dobczyc. Przy instrumentach klawiszowych wystąpił Wojciech Wachułka: obdarzony ogromną intuicją muzyczną, jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występował na scenach niemal całego świata, zarówno w formacjach muzycznych, jak i zespołach teatralnych, gdzie często bywa akompaniatorem. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie także sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową i w tej tonacji mieści się styl jego akompaniamentu. Potrafi doskonale podkreślić charakter wokalu.

Image

Image

Na saksofonach i flecie zagrał Leszek Nowotarski – muzyk, flecisto-saksofonista, reżyser dźwięku, realizator post-produkcji dźwiękowej w telewizji, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studium Realizacji Dźwięku w Krakowie. Współpracował z licznymi big bandami, muzykami i artystami (m.in. z Markiem Bałatą, Ewą Bem, Anną Serafińską, Grzegorzem Turnauem). Pracował niemal na całym świecie z różnymi formacjami muzycznymi.

Image

Image

Na perkusji i instrumentach perkusyjne – Bartłomiej Szczepański – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowskiego Teatru Kto.

Image

Image

Paulina Kujawska, która magicznym wokalem wprowadziła w zaczarowany świat polskiej piosenki, to jedna z najbardziej utalentowanych krakowskich wokalistek, absolwentka wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest nauczycielem, trenerem wokalnym i współzałożycielką Stowarzyszenia Wokalnego Natural Voice Perfection (2010). Brała udział w wielu prestiżowych przeglądach i festiwalach muzycznych. Wystąpiła m.in. na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu (1996), na Festiwalu FAMA w Świnoujściu (1996), w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki we Wrocławiu (1999). Jest laureatką konkursów piosenki Anny German w Zielonej Górze 2005 i Agnieszki Osieckiej w Sopocie a także finalistką opolskich Debiutów w 1999 r. Występuje czynnie w różnorodnych projektach muzycznych od jazzu i rythm & bluesa poprzez hip hop i pop aż do folku. Solistka Orkiestry „Kukla Band” pod dyrekcją Zygmunta Kukli, oraz Big Bandu „Cracovia” pod dyr. Ignacego Stojka. Współpracowała m.in. z Ewą Bem, Jerzym Filarem i zespołem „Nasza Basia Kochana”, z Triem Wojciecha Groborza oraz z Wojciechem Karolakiem (nagrania dla Programu III PR). Z zespołem „Savah Band” występowała w festiwalach jazzowych w Polsce, Austrii, Niemczech i Finlandii.
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice