Aktualności arrow Aktualności arrow Wyróżnienie dla Big Bandu Dobczyce na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu
Wyróżnienie dla Big Bandu Dobczyce na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu
piątek, 23 listopad 2012
Image

Honorowe Wyróżnienie podczas Festiwalu Jazzu: „V Tarnów International Jazz Contest” zdobył Big Band Dobczyce. Festiwal ten posiada olbrzymią renomę i biorą w nim udział miłośnicy jazzu z całego świata. W tym roku jury składało się z takich wybitnych muzyków, jak: Kenny Garrett – światowej sławy saksofonista, Krzesimir Dębski – polski kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent, Grzegorz Nagórski – polski puzonista i kompozytor, Piotr Wojtasik – polski trębacz jazzowy oraz Piotr Pociask – gitarzysta, kompozytor i dyrektor artystyczny festiwalu.
Dla Big Bandu Dobczyce zakwalifikowanie się do konkursu i zagranie przed tak znakomitym jury było nie lada wyzwaniem, a otrzymane podczas Gali Rozdania Nagród, Honorowego Wyróżnienia, stało się zaszczytem i dumą dla członków zespołu. Wyróżnienie jest dużym sukcesem, zwłaszcza, że do konkursu swój udział zgłosiło ponad stu uczestników, a nagrodzono kilku. Warto nadmienić, iż nie jest to pierwsze, w ostatnim czasie, odznaczenie da Big Bandu Dobczyce. W czerwcu, zespół wywalczył pierwsze miejsce w „XXXV Małopolskim Festiwalu Echo Trombity w Nowym Sączu”. Aktualnie, BBD jest w trakcie nagrywania płyty z polskimi przebojami, takimi jak: „Bądź moim natchnieniem”, czy „Być kobietą”, w nietuzinkowych swingowych aranżacjach. Bardzo możliwe, iż płyta ukaże się jeszcze w tym roku i będzie to dla fanów zespołu, świetny prezent na Gwiazdkę.
Podczas trwania festiwalu odbywały się wyśmienite koncerty m.in. takich gwiazd jak: Kenny Garrett Quintet, Stanisław Soyka & Big Contest Band, Atom String Quintet, The Globetrotters i wielu innych. Niewątpliwie gwoździem tegorocznej edycji festiwalu był Kenny Garrett, który przy komplecie publiczności wystąpił razem ze swoim kwintetem. Był to wyśmienity i żywiołowy koncert trwający ponad dwie godziny, który przerodził się w swoisty jam. Publiczność podrygiwała do rytmu i tańczyła w rytm energicznych brzmień, a nawet kilkanaście osób z widowni miało przyjemność stać na scenie obok samego Kenny’ego Garretta.
- Sukcesy i wielki rozwój naszego rodzimego zespołu są dla nas wielką radością i dumą, bo stanowią wspaniałą wizytówkę dla gminy Dobczyce – mówili sympatycy zespołu po powrocie Big Bandu Dobczyce z Tarnowa. - Gratulujemy, trzymamy kciuki i czekamy na więcej!
Katarzyna Oleś
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice