Aktualności arrow Aktualności arrow I Dobczyckie Spotkanie Kolekcjonerów
I Dobczyckie Spotkanie Kolekcjonerów
środa, 19 wrzesień 2012
Image

Maskotki, stare banknoty i monety – czasopisma i kolekcja jadłospisów z restauracji świata, biała broń i radioodbiorniki. Można jeszcze wyliczać – ale trzeba było zobaczyć te wspaniałości, które zaprezentowali kolekcjonerzy z powiatu myślenickiego, a także z Opola.

Image

Pierwsze Dobczyckie Spotkanie Kolekcjonerów odbyło się z inicjatywy ISPINY, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dobczycach. Foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach wypełniło się kolekcjami pochodzącymi ze zbiorów zarówno lokalnych, jak i przyjezdnych kolekcjonerów.

Image

Image

Ekspozycja udostępniona była dla zwiedzających od godziny 11 do 14. Wystawę zainaugurowała prelekcja Krzysztofa Borkowskiego z Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego z Opola, na temat podstaw numizmatyki. Wśród zaprezentowanych zbiorów znalazły się m.in. kolekcje Małgorzaty i Zbigniewa Rapaczów (m.in. przedwojenny patefon, komplet starych płyt, kolekcja kart pocztowych i znaczków), Ewy i Wacława Wachów (kolekcja sztuki afrykańskiej), Elżbiety Kautsch (kolekcja płyt analogowych, suvenirów z miast europejskich, magnesików z widokami miast, starych banknotów), Renaty Piwowarczyk (kolekcja misiów i lalek),

Image

Image

Bolesława Kostkowskiego (kolekcja fotografii), Leszka Kawalca (kolekcja starych map i wydawnictw o Dobczycach), Ryszarda Dulskiego (kolekcja starych odbiorników radiowych), Łukasza Krawczyka ( kolekcja miniaturowych samochodów ciężarowych), pana Zbrożka (kolekcja numizmatów), Tomasza Susia i jego syna Macieja (kolekcja miniaturowych samochodzików, naklejek oraz albumu z wszystkimi piłkarzami Euro 2012),

Image

Image

Ani Reszki (kolekcja słoników) Krzysztofa Borkowskiego, Jarosława Kopiji z Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego z Opola (obszerna kolekcja katalogów, numizmatów, broni białej, obrazów, porcelany, biżuterii, etc.). Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Jana Koczwary z Myślenic (kolekcja menu różnych restauracji, stół biesiadny „na wesoło”, albumy przedstawiające kolekcję ponad 1300 aniołów). 

Image

Image

Niezwykle cieszy fakt, że aż kilkunastu kolekcjonerów odpowiedziało na zaproszenie organizatorów. I Dobczyckie Spotkanie Kolekcjonerów z pewnością nie będzie ostatnim. Organizatorzy chcą, aby tego typu spotkania, o charakterze regionalnym, odbywały się dwa razy do roku: na wiosnę - w drugą niedzielę po Wielkanocy oraz jesienią - w trzecią niedzielę października. Wszystkich Państwa już dziś serdecznie na nie zapraszamy. 
Katarzyna Maj

Image

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice