Aktualności arrow Aktualności arrow Panda mała Rozalii Święch z drugą nagrodą w konkursie ogólnopolskim
Panda mała Rozalii Święch z drugą nagrodą w konkursie ogólnopolskim
piątek, 07 wrzesień 2012
Image

Rozalia Święch z Nowej Wsi zdobyła II nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Konkurs był częścią kampanii poświęconej ochronie zwierząt Azji Południowo-Wschodniej. Wzięło w nim udział blisko 900 dzieci z całej Polski i Ukrainy. Byli wśród nich uczestnicy zajęć plastycznych prowadzonych przez Paulinę Steligę w filii MGOKiS w Nowej Wsi.
Dzięki udziałowi w tym konkursie dzieci dowiedziały się o istnieniu ginących gatunków zwierząt tak mało znanych jak saola, dzioborożec bruzdodzioby, kanczyl filipiński, jeleń Alfreda itd. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jedno z 10. Zwierząt zaproponowanych przez organizatorów konkursu. Wrocławskie ZOO zostało zasypane pracami małych artystów. Największym powodzeniem cieszyła się panda mała.

Image

Trzynastoletnia Rozalia Święch również wybrała to sympatyczne stworzenie na temat swojej pracy. Jury doceniło wykonany przez nią portret pandy, przyznając jej II miejsce w kategorii 11-13 lat. W sumie nagrodzono 9 osób w 3. kategoriach i kilka wyróżniono. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wystawę najlepszych prac można było oglądać w wakacje na terenie ZOO we Wrocławiu. 
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice