Aktualności arrow Aktualności arrow Świst strzał, sportowe emocje. Mistrzostwa z sukcesem Oli
Świst strzał, sportowe emocje. Mistrzostwa z sukcesem Oli
czwartek, 23 sierpień 2012
Image

Aleksandra Mazur reprezentująca Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Dobczycach, zdobyła złoty medal w kategorii dzieci młodszych podczas Mistrzostw Małopolski Dzieci i Młodzików w łucznictwie. Zawody, których organizatorem jest dobczycki ośrodek kultury, odbyły się po raz szósty. Z roku na rok ta impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodszych zawodników. Mimo, iż są jeszcze wakacje i każdy chce wykorzystać te ostatnie, słoneczne dni wolności od szkoły, do Dobczyc przyjechało 79. zawodników z 9. klubów województwa małopolskiego. 

 

Image

Image

W szranki stanęli łucznicy z klubów: ULKS „Sokole Oko” Zawadka, „Błękit” z Gruszowca, Łucznicze Towarzystwo Sportowe „Zamek Suski” z Suchej Beskidzkiej, UKS „Wyspiański” z Krakowa, MLKS „Dąbrovia” z Dąbrowy Tarnowskiej, ULKS „Grot” Zabierzów, Klub Sportowy „Płaszowianka” z Krakowa, UKS „Diana” Wolbrom oraz gospodarze - MGOKiS Dobczyce, który reprezentowany był przez 8. zawodników.

Image

Image

Image


W składzie sędziowskim zasiedli: Andrzej Jagła (sędzia główny), Aleksander Jabłoński, Tomasz Jagła, Beata Chmieleweska, ale przy tarczach wspierani byli przez najstarsze i utytułowane już, zawodniczki dobczyckiej sekcji łuczniczej: Renatę Leśniak, Magdalenę Zarzycką, Magdalenę Olesek i Ewelinę Olesek.

Image

Image

Image


Zawodnicy oprócz tego, że mierzyli się z odległością do mat łuczniczych, mieli jeszcze do pokonania słońce, które prażyło w dniu zawodów niemiłosiernie. Ale i te przeciwności można pokonać, tym bardziej, że z wieloma młodymi łucznikami przybył do Dobczyc wspaniały doping – rodzice. Dodatkowo organizator zapewnił zawodnikom i trenerom napoje.

Image

Image

Image


Laureaci indywidualni otrzymali medale ufundowane przez Małopolski Związek Łuczniczy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Laureaci w klasyfikacji drużynowej – puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów zasmakowali miejscowych drożdżówek.

Image

Image

Image


Organizatorzy dziękują Ośrodkowi Wypoczynkowo- Szkoleniowemu „Jałowcowa Góra” za udostępnienie mat łuczniczych.
Wyniki VI Mistrzostw Małopolski Dzieci i Młodzików w łucznictwie zamieszczamy poniżej.

(AnKa)

 Protokół VI Mistrzostw Małopolski Dzieci i Młodzików w łucznictwie - POBIERZ

 

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice