Aktualności arrow Aktualności arrow W Bieńkowicach mieszkańcy gminy dziękowali za obfite plony
W Bieńkowicach mieszkańcy gminy dziękowali za obfite plony
wtorek, 21 sierpień 2012
Image

Sto gołębi poleciało w niebo, a Bieńkowice rozbrzmiewały gromkim śpiewem. Tak mieszkańcy dziękowali za tegoroczne zbiory podczas gminnych dożynek, które odbywały się właśnie w tym sołectwie. Zanim rozpoczęła się oficjalna część uroczystości dożynkowych, w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gorzkowie odprawiona została Msza św. 

Image

Image

Po uroczystej mszy korowód dożynkowy udał się do Bieńkowic, gdzie słomiany rolnik, dzierżący w ręce napis „Witojcie”, kierował zebranych na plac przed strażnicą OSP. Tam odbyła się część artystyczna, podczas której wystąpili Orkiestra Dęta „Barka” z Nowej Wsi oraz Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce.

Image

Image

Image

Były również tradycyjne śpiewy przedstawicieli miejscowości z gminy Dobczyce oraz prezentacja wieńców dożynkowych. W tym roku zaprezentowało się 9 grup z: Bieńkowic, Dziekanowic, Kędzierzynki, Kornatki, Nowej Wsi, Rudnika, Sierakowa, Stadnik i jako debiutująca w tym roku grupa, swoją przyśpiewkę zaśpiewali członkowie Dobczyckiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów, którzy reprezentowali miasto Dobczyce.

Image

Image

Image

Image

Atrakcją tegorocznych dożynek był pokaz gołębi podczas którego hodowcy wypuścili w powietrze ponad 100 ptaków. Organizatorami dożynek gminnych byli mieszkańcy Bieńkowic wraz z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dobczycach.  
Sabina Cygan

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice