Aktualności arrow Aktualności arrow Idziesz Aga! - kibicowali mieszkańcy Dobczyc swojej rodaczce na Olimpiadzie
Idziesz Aga! - kibicowali mieszkańcy Dobczyc swojej rodaczce na Olimpiadzie
środa, 15 sierpień 2012
Image

Agnieszka Szwarnóg zajęła 22. miejsce (na 61. uczestniczek) w chodzie sportowym na 20 km. Z takiego wyniku cieszyli się, kiedy przekroczyła metę, kibice z jej rodzinnego miasta, oglądający relację z Igrzysk Olimpijskich. Zanim Agnieszka o godz. 17 w Londynie wyruszyła na trasę, mieszkańcy Dobczyc z niecierpliwością przygotowywali się do wspólnego kibicowania w sportowej atmosferze podczas Rodzinnej Olimpiady. Rozpoczęli o godz. 15.

Image

Image

W planach imprezy, którą specjalnie przygotowano z okazji startu Agi w IO, był m.in.: wspólny ch&´d sportowy wokół Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego. Ten – niestety pokrzyżowała pogoda. Ale na pogodę w Dobczycach są mocni. Impreza została przeniesiona do RCOS i tutaj zostały rozegrane pozostałe zaplanowane sportowe konkurencje.

Image

Image

Image

Uczestnicy Rodzinnej Olimpiady mieli w czym wybierać. Organizatorzy przygotowali konkurencje indywidualne (tor przeszkód, rzut ringo na palik, strzał piłką do bramki, slalom, skok w dal z miejsca) oraz zespołowe (wyścig na „trzech nogach”, bieg z balonem oraz toczenie piłki po podłodze). Były takżegry i zabawy.  

Image

Image

Image

Dla wszystkich przygotowane były, przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Ispina, olimpijskie warsztaty plastyczne. Zespół „Intox” zaprosił do wspólnego kibicowania – z muzyką i tańcem. Najmłodsi uczestnicy olimpiady mogli liczyć dodatkowo na wspaniałe „malunki” na twarzy a także na dobrą zabawę w kąciku malucha. Każdy uczestnik gier i zabaw po złożeniu do kosza certyfikatu udziału w konkurencjach otrzymywał nagrodę. Wszyscy obecni na imprezie mieli zagwarantowany gorący poczęstunek, napój i coś słodkiego.
(AnKa)

Image

Image

Image

Organizatorzy imprezy: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, składają podziękowania sponsorom Rodzinnej Olimpiady: FHU „Jan” Dobczyce, Bankowi Spółdzielczemu w Dobczycach, Piekarni i Cukierni „Złoty Kłos”, Piekarni „Dom Chleba”, Firmie „In-Tel”, Firmie „E-Mar”, FHU „Super Bliźniak”, Sklepowi Sportowemu „Romar”, Firmie „Axel-Malina”, Firmie „LMFoto.pl”. Podziękowania także dla Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Ispina” za przeprowadzenie warsztatów plastycznych, dla członków Klubu Sportowego „Feniks”, Klubu KS Raba za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji sportowych, zespołu „Intox” oraz dla Magdaleny Dyrdał i Bartosza Rozwadowskiego za koordynowanie imprezy.  

Image

Image

Image

Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice