Aktualności arrow Aktualności arrow Kałmucka i polska kultura na dobczyckiej scenie. Niezapomniany koncert zespołów "Cagda" i "Dobczyce"
Kałmucka i polska kultura na dobczyckiej scenie. Niezapomniany koncert zespołów "Cagda" i "Dobczyce"
poniedziałek, 30 lipiec 2012
Image

Ludowy Dziecięcy Zespół "Cagda" oraz Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce zatańczyły i zaśpiewały przed dobczycką publicznością w znakomitym koncercie. Kolorowe stroje, radość płynąca ze sceny, niemilknące brawa z widowni – takie spektakle są dla wielu osób oczekiwanym wydarzeniem.

 

Image

Image

Dziecięcy zespół „Cagda” zachwycił egzotycznymi, bogato zdobionymi strojami, orientalną muzyką i ciekawymi układami tanecznymi. Na scenie zobaczyć można było między innymi taniec kwiatu lotosu, taniec z szablami, ludowe tańce i pieśni kałmuckie. ZPiT „Dobczyce” zaprezentował skoczne: polkę, mazura, oberka, pokazał się w suicie tańców lubelskich, rzeszowskich, śląskich, oraz w bardziej lirycznej odsłonie - w kujawiaku.

Image

Image


Koncert ten był piątym z cyklu koncertów przyjaźni. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu gościł już do tej pory dwukrotnie Parańską Grupę Polskiego Folkloru ,,Wisła" z Kurytyby (Brazylia), zespoły „Gorlica” i „Lubystok” z Ukrainy oraz zespoły „Sołnecznyje promyki” i „Rowestniki” z Białorusi. 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Uzup. (AnKa)

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice