Aktualności arrow Aktualności arrow Turniej Tańca na wysokim poziomie. Do Dobczyc przyjechały najlepsze pary w Małopolsce
Turniej Tańca na wysokim poziomie. Do Dobczyc przyjechały najlepsze pary w Małopolsce
wtorek, 26 czerwiec 2012
Image

Turniej wojewódzki o Puchar Burmistrza, który w Dobczycach odbył się po raz szósty, jest już zaliczany do jednego z ważniejszych turniejów Tańca Polskiego. Do naszego miasta przyjeżdżają pary taneczne ze znaczących klubów tanecznych i z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom. Dlatego też z roku na rok jury podkreśla, że w Dobczycach tańczą już najlepsze pary w naszym województwie.

 

Image

Tak było w tym roku. W hali sportowej Regionalnego Centrum Oświatowo Sportowego stanęło 25 par z pięciu klubów tanecznych: Klubu Tańców Polskich „Maki i Powoje” z Krakowa, Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa, Fundacji im. Ks. Siemaszki z Piekar, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”, Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”. Młodzi uczestnicy oceniani byli przez profesjonalne jury w składzie: Grzegorz Gargula – przewodniczący, Renata Piwowońska, Przemysław Folta, Emilia Piotrowska, Janusz Kozień, Anna Wańtuch. 

Image

Protokół Turnieju - POBIERZ  

Image

 Ważne, że zainteresowanie turniejem wśród mieszkańców, którzy zasiedli na trybunach, było spore. To sprawia, że organizacja takich imprez ma sens, a Regionalne Centrum Oświatowo – Sportowo spełnia swoją rolę. Tym bardziej, że już we wrześniu do naszego miasta przyjadą pary taneczne z całej Polski. Będą walczyć o miejsca na podium w dwudniowym turnieju.

Image


Organizatorami imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, oraz Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie sponsorami nagród: Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Sklep Folk-Art.

Image

Image

Image

Oprac. (AnKa)
Zdjęcia: Paweł Stożek

 

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice