Aktualności arrow Aktualności arrow Koncert z opowieścią o marimbie
Koncert z opowieścią o marimbie
czwartek, 21 czerwiec 2012
Image

Utworów Jana Sebastiana Bacha, Rossa Edwarda, Petera Klatzowa, Erica Sammuta oraz wielu innych wysłuchali uczestnicy recitalu Tomasza Kowalczyka. Ten młody niezwykle uzdolniony muzyk, który gra na instrumentach perkusyjnych, w Dobczycach zagrał na marimbie. Pan Tomasz koncertował w Dobczycach przy okazji swojego kilkunastodniowego pobytu w rodzinnej Łyczance.
Koncert połączony był z prezentacją marimby – instrumentu niezbyt popularnego i nieznanego szerokiej publiczności. Dlatego pan Tomasz opowiedział o nim swoim słuchaczom, by wynieśli z koncertu nie tylko wspomnienia pięknej muzyki.

Image

Tomasz Kowalczyk jest absolwentem Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myślenicach. Swoją muzyczną edukację kontynuował w Krakowie, skąd wyjechał do Stanów Zjednoczonych aby tam, w Instytucie Peabody, doskonalić swoje umiejętności i szlifować swój talent pod kierunkiem światowej sławy muzyka, Roberta van Sice.
Tomasz Kowalczyk występuje w kraju i za granicą (w Krakowie, Warszawie, Munster, Waszyngtonie czy Nowym Jorku). Po krótkim pobycie w domu wylatuje na swoje kolejne występy. Jego kariera światowa jest coraz bardziej obiecująca – ale przecież nie zapomina o swoich rodzinnych stronach. Koncert w Dobczycach nie był bowiem jedynym, jaki zagrał – wystąpił także w Starym Kościele w Sieprawiu.  
Anka Stożek


 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice