Aktualności arrow Aktualności arrow Big Band Dobczyce zdobył nominację do festiwalu "Echo Trombity"
Big Band Dobczyce zdobył nominację do festiwalu "Echo Trombity"
poniedziałek, 28 maj 2012
Image

Big Band Dobczyce weźmie udział w XXXV Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który odbędzie się w Nowym Sączu od 22 do 24 czerwca. Zespół został zakwalifikowany do festiwalu po tym, jak w międzypowiatowych eliminacjach w Wieliczce, które odbyły się 20 maja, zdobył drugie miejsce. 
W eliminacjach wzięło udział siedem zespołów. Big Band Dobczyce, zaprezentował się jako drugi, co – jak podkreśla prowadzący go Ernest Heksel - okazało się dla niego szczęśliwą wróżbą. W 16-osobowym składzie wykonał takie przebojowe utwory, jak: Pogoda Ducha, Sway oraz Home Cookin. Publiczność zgromadzona pod estradą za „Sztygarówką” przyjęła dobczycki zespół bardzo ciepło i z uznaniem, a za występ nagrodziła gromkimi brawami. 
Zespół wyróżniał się spośród innych orkiestr. Organizatorzy napisali o nim: tworzą [go] młodzi muzycy – pasjonaci, którzy dla muzyki poświęcają cały swój wolny czas. (...) W swoim repertuarze ma utwory bardzo zróżnicowane stylistycznie. Zaczynając od standardów z epoki swingu i jazzu, a kończąc na przebojach na trwale wpisanych w historię muzyki popowej.(...) Big Band Dobczyce wyróżnia wielka energia w czasie koncertów co dało się odczuć również podczas tegorocznego występu.
Nasi reprezentanci zachwycili także znakomitymi solówkami muzyków oraz efektownie wykonanymi utworami z udziałem wokalistów.  
(AnKa)
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice