Aktualności arrow Aktualności arrow Koncertowali przy pełnej sali. Polsko-białoruskie spotkanie w RCOS
Koncertowali przy pełnej sali. Polsko-białoruskie spotkanie w RCOS
piątek, 11 maj 2012
Image

To było deszczowe przedpołudnie, ale w hali Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wszystkim uczestnikom imprezy towarzyszył tylko pogodny nastrój. Publiczności oraz małym i starszym artystom, którzy występowali w barwnym koncercie przyjaźni. Białoruskich gości podejmował Miesko-Gminny Ośrodek Kultury i Spotu, na którego zaproszenie do Dobczyc przyjechała delegacja uczniów i nauczycieli ze Średniej Szkoły nr 1 z miasta Fanipol (rejon miński) w Białorusi.


Image

Image


Koncert został zorganizowany w ramach dobrosąsiedzkich stosunków kulturalnych między Polską a Białorusią. Na parkiecie tańczyli gospodarze – Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” oraz goście; 3 grupy z Białorusi: Dziecięcy Zespół Choreograficzny „Sołnecznyje Łucziki” pod kierownictwem Olgi Soroki, zespół wokalno-muzyczny „Rowestniki” pod kierownictwem Eleny Razuwanowej i zespół „Wesełyje Ozorniki” pod kierownictwem Iriny Pozdniak.


Image

Image


Koncert, który składał się z muzyki, tańca i śpiewu, skierowany był przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, która licznie zgromadziła się w holu i na balkonach gimnazjum. Dopisali także mieszkańcy Dobczyc.


Image

Image


Młodzi artyści z Białorusi wzruszyli swoimi interpretacjami utworów wokalnych, śpiewanych w języku ojczystym. Można było w ich wykonaniu usłyszeć między innymi „Biełyje rozy”, „Kochanyj kraj”, czy „Matkę”. Widzom do gustu przypadł także taniec „Pastuszok”, wykonany przez najmłodszych przedstawicieli zespołu białoruskiego.


Image

Image

Image


Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” pokazał się z bardzo dobrej strony. Najmłodszej grupie przy krakowiaku akompaniowała kapela, najstarsza grupa ZPiT zadebiutowała scenicznie z mazurem. Występ ZPiT „Dobczyce” spotkał się jak zawsze z ciepłym przyjęciem. Na zakończenie koncertu wszyscy zaśpiewali wsp&´lnie piosenkę „Kolorowe jarmarki”, zaintonowaną przez wokalistki z Białorusi. 
Katarzyna Maj

Image

Image

Image

Image
´
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice