Aktualności arrow Aktualności arrow Głos, dźwięk i serca bicie - Andrzej Zaucha niezapomniany
Głos, dźwięk i serca bicie - Andrzej Zaucha niezapomniany
wtorek, 13 marzec 2012
Image

Duże brawa i bisy zebrali artyści, którzy zagrali w specjalnym koncercie poświęconym pamięci Andrzeja Zauchy. W hali gimnazjum w Dobczycach oklaskiwała ich publiczność od najmłodszych po dorosłych mieszkańców, którzy nie tylko żywiołowo reagowali na kolejne utwory, ale także tu i ówdzie śpiewali te bardziej znane.
Koncert został zorganizowany z inicjatywy Piotra Skóry i Macieja Słonki – mieszkańców Dobczyc. Piotr jest wokalistą Big Bandu Dobczyce, półfinalistą programu The Power of Voice, zwycięzcą krakowskiego konkursu piosenki „Śpiewać każdy może”. Maciej to perkusista, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował z muzykami zespołów Zakopower, Voo Voo, Sylwią Wiśniewską czy z WuHaE.

Image

Podczas koncertu publiczność usłyszała znane przeboje Andrzeja Zauchy – m.in. „C’est la vie”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Jak na lotni…”. Dla wielu młodych uczestników koncertu znamiennym elementem były wspomnienia o zmarłym tragicznie artyście. Publiczność mogła zobaczyć archiwalne fragmenty jego koncertów i nagrań programów telewizyjnych – wyświetlane były z projektora. 

Image

Koncert był prawdziwą ucztą dla miłośników twórczości Andrzeja Zauchy. Artyści zostali nagrodzeni brawami i bisowali – a na bis zagrali znany i bardzo lubiany przez fanów Andrzeja Zauchy, przebój – „Byłaś serca biciem”.  
- Dziękujemy państwu za udział w tym koncercie – powiedział na zakończenie Piotr Skóra - Dziękujemy dyrektorowi Andrzejowi Topie i pracownikom ośrodka kultury, bez pomocy których ten koncert nie miałby miejsca.
W podziękowaniach Piotra nie zabrakło miejsca dla najważniejszych dla niego osób – dla rodziny, która go wspiera w realizacji jego muzycznych pasji – szczególnie dla żony i córki. 
- Dziękujemy niezastąpionemu Krzysztofowi Węgrzynowi za nagłośnienie i Andrzejowi Żabie za oświetlenie – powiedział, podkreślając, że bez nich nie byłoby tego brzmienia i tego nastroju.
Z kolei dyrektor Andrzej Topa podkreślił szczególnie, że koncert poświęcony pamięci Andrzeja Zauchy odbył się właśnie dzięki dwóm muzykom ze składu, który można było usłyszeć w niedzielny wieczór – Piotrowi Skórze i Maćkowi Słonce.
- Cieszę się, że mamy  obiekt, który daje nam możliwości, dzięki któremu możemy organizować takie koncerty – dodał. – I za to należą się podziękowania przede wszystkim dla burmistrza, którego marzeniem była sala koncertowa, a którą wkrótce będziemy mieć, gdy otworzymy aulę. Pamiętam pierwszą imprezę, którą tutaj organizowałem, w ośrodku kultury. To była mini lista przebojów, w 1991 roku, na małej scenie. I przegonił nas deszcz. I nie mieliśmy długo warunków. Teraz cieszymy się, że już wkrótce będziemy państwa częściej zapraszać na takie koncerty – powiedział dyrektor. 
Oprócz Piotra Skóry i Macieja Słonki w niedzielnym koncercie 11 marca zagrali: Grzegorz Urban (aranżer, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Krakowie, na wydziale Muzyki jazzowej i rozrywkowej, obecnie na stałe współpracuje z Haliną Frąckowiak), Andrzej Solarski (basista, kompozytor, muzyk, współpracował m.in.: z Justyną Steczkowską, Urszulą, Ireną Jarocką), Łukasz Płatek (saksofonista Big Bandu Małopolskiego, Ryszarda Krawczuka i zespołu VSpeed Band), Rafał Walczak (trębacz, najmłodszy członek Big Bandu Małopolskiego), Maciek Irzyk (saksofonista Big Bandu Dobczyce i zespołu Projekt F). 
Anka Stożek
/div
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice