Aktualności arrow Aktualności arrow Spotkanie z mumią i ferie na piątkę
Spotkanie z mumią i ferie na piątkę
poniedziałek, 27 luty 2012
Image

Wprawdzie przeszły już do historii, ale miłe wspomnienia pozostaną na długo – ferie 2012. Dzieci i młodzież, którzy brali udział w wielu ciekawych atrakcjach przygotowanych przez ośrodek kultury, wybierali nie tylko wycieczki z ciekawymi przygodami, ale także zajęcia plastyczne organizowane w RCOS.

Image

Już pierwszego dnia ferii, do Dobczyc przyjechali iluzjoniści z „Krakowskiego Teatru Iluzji”, z dużą sympatią przyjęci przez najmłodszą publiczność naszej gminy. 

Image

Dzieci nie tylko obejrzały czarodziejskie sztuczki, ale w niektórych mogły wziąć udział. Wybrańcy, za pomocą czarodziejskiej różdżki, razem z magikami wyczarowywali kolorowe wstążeczki, jajka, zajączki.

Image

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do Nowohuckiego Centrum Kultury spektakl „Królewna Śnieżka”.

Image

W ramach "Festiwalu Teatrów dla Dzieci", przedstawienie przygotowali artyści Teatru Zagłębia z Sosnowca Na scenie, obok znanych z tradycyjnej bajki, postaci pięknej i dobrej Królewny, złej macochy, krasnoludków i królewicza, pojawiły się także leśne zwierzątka.

Image

Image

ImageA wszystko w przepięknych kostiumach, wkomponowane w magiczną przestrzeń, przenosiło widzów w piękny świat bajek.

Image

Spektakl uzupełniały wpadające w ucho, urocze piosenki.


Równie ciekawą dla uczestników ferii w mieście, była wycieczka do „Muzeum Archeologicznego” w Krakowie.

Image

Dzieci (wraz z przewodnikiem) obejrzały wystawę poświęconą kulturze starożytnego Egiptu. Największy zachwyt wzbudziły prawdziwe mumie egipskie.

Image

Image

Po żywej lekcji historii, dzieci wzięły udział w warsztatach archeologicznych. W ich trakcie samodzielnie oddawały się zajęciom naszych przodków – tkactwu czy mieleniu na żarnach.

Image

Image

Image

Dużym powodzeniem cieszyły się także zajęcia plastyczne prowadzone przez plastyków ośrodka kultury.

Image

Dzieci tworzyły między innymi zimowe pejzaże malowane dłońmi, pejzaże malowane solą, autoportrety na dużych formatach, krajobrazy płaskie i przestrzenne z wykorzystaniem druku, formy przestrzenne z trójkątów i kwadratów, prace z wykorzystaniem zasad symetrii, pióropusze indiańskie, korony królewskie, twierdze, zamki, smoki, etc.

Image

Image

Image

Tegoroczne ferie zorganizowane zostały pod hasłem profilaktyki antynarkotykowej, antyalkoholowej, przeciwdziałania przemocy oraz promocji zdrowia. W ramach edukacji i profilaktyki uzależnień zorganizowany został cykl zajęć profilaktycznych.

Image

Zajęcia dla dzieci poprowadziły praktykantki z Uniwersytetu Pedagogicznego ze specjalności edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień. W godzinach popołudniowych dzieci mogły nieodpłatnie zagrać w bilard i tenisa stołowego.

Anka Stożek 
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice