Aktualności arrow Aktualności arrow Młodzieżowa Grupa Kolędnicza "Pastuszki" trzecia w Ogólnopolskim Przeglądzie
Młodzieżowa Grupa Kolędnicza "Pastuszki" trzecia w Ogólnopolskim Przeglądzie
wtorek, 31 styczeń 2012
Image

Trzecie miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych zdobyła Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pastuszki” z Dobczyc podczas Jubileuszowych XV Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych Pastuszkowe Kolędowanie w Podegrodziu. Wcześniej, młodzi kolędnicy z Dobczyc otrzymali wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych, co dało im nominację do udziału w Spotkaniach. W Ogólnopolskim konkursie uczestniczyło 28 grup z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i łódzkiego – w sumie ok. trzystu młodych kolędników.  

Image

Grupy kolędnicze oceniane były przez jury w składzie: Aleksandra Szurmiak – Bogucka – etnomuzykolog, Maria Brylak-Załuska – etnograf, Jadwiga Adamczyk - muzyk - MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz dr Stanisław Węglarz – etnolog.

Image

Na scenie można było zobaczyć tradycyjne formy kolędowania (m.in. grupy z gwiazdą, z szopką, z rajem, szczodroki, pastuszki, herody). Po prezentacjach, młodzi uczestnicy podegrodzkiego Pastuszkowego Kolędowania mieli przygotowane zajęcia integracyjne, a w tym czasie ich opiekunowie brali udział w spotkaniach warsztatowych komisji artystycznej z kierownikami i opiekunami zespołów (i omówieniu spektakli).

Image

Komisja konkursowa podkreśliła, że tegoroczny, jubileuszowy przegląd stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Na uwagę zasługuje także dbałość o odpowiedni ubiór wykonawców, właściwe rekwizyty i skład towarzyszących muzyków.

Image

Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pastuszki z Dobczyc, która zajęła trzecie miejsce w Podegrodziu, wystąpiła w składzie: Krzysztof Żuławiński, Piotr Kula, Paweł Wątorek, Tomasz Chorobik, Łukasz Pudlik, Patryk Głuś, Sebastian Irzyk, Jarosław Olesek, Szymon Smok. Grupą opiekują się Elżbieta i Stanisław Żuławińscy.  
Anka Stożek
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice