Aktualności arrow Aktualności arrow Kolędowanie z pasterzami i chórem Organum
Kolędowanie z pasterzami i chórem Organum
piątek, 27 styczeń 2012
Image

To był niezwykły wieczór – prawie czterystu mieszkańców gminy wysłuchało koncertu połączonych chórów: Akademickiego Chóru „Organum”, wraz z orkiestrą, z Krakowa pod dyrekcją Bogusława Grzybka oraz Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach. Z oboma chórami zaśpiewały dzieci, które uczęszczających na lekcje śpiewu do Szkoły Muzycznej w Dobczycach. Spotkanie z kolędą nie mogło się odbyć bez grup kolędniczych. Tych w gminie Dobczyce nie brakuje. W spotkaniu z chórami, w Regionalnym Centrum Oświatowo Sportowym, uczestniczyły grupy z Dobczyc – Grupa Kolędnicza Szopka z lalkami i Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Pastuszki”.
Image

Młodsza grupa już z powodzeniem pokazuje się na kolejnych przeglądach – a co najważniejsze, podtrzymuje tradycję kolędowania z Gwiazdą.

Image

Image

Zarówno grupy kolędnicze, jak i chóry wprowadziły zebranych w nastrojowy, bożonarodzeniowy klimat. Chórzyści wykonali wiele kolęd i pastorałek, które publiczności były znane – i z przyjemnością słuchała je w tak dostojnym wykonaniu. Zaśpiewali także pastorałki mniej znane – a szczególne wrażenie zrobiły na publiczności kolędy wyśpiewane w połączonych siłach chórów „Organum” i młodzieży ze Szkoły Muzycznej z Dobczyc.

Image

Image

Wielkimi brawami nagrodzono występ najmłodszych – dzieci, które uczęszczają na zajęcia śpiewu do szkoły muzycznej. Te wykonały pastorałkę „Choinka” wdzięcznie opanowując mikrofony. Koncert kolęd i pastorałek zakończyło wspólne kolędowanie. Aby każdy mógł zaśpiewać całą kolęde – jeśli nie znał słów – treść wyświetlana była z projektora.

Image

Image

Organizatorami koncertu byli: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.
Anka Stożek
Zdjęcia: Paweł Stożek

Image

Image

Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice