Aktualności arrow Aktualności arrow Wigilijne spotkanie przy szopie. Mieszkańcy złożyli sobie życzenia na święta i nowy rok
Wigilijne spotkanie przy szopie. Mieszkańcy złożyli sobie życzenia na święta i nowy rok
piątek, 30 grudzień 2011
Image

Wesołych i zdrowych, rodzinnych i spokojnych – takie życzenia najczęściej można było usłyszeć przy strażnicy, obok szopy bożonarodzeniowej, która tradycyjnie już stanęła w Rynku w Dobczycach. Wigilia uliczna także po raz kolejny odbyła się w tym mieście – i weszła już do tradycji świąt Bożego Narodzenia. W przeddzień Wigilii mieszkańcy spotykają się w centrum miasta, żeby przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia. Słuchają kolęd, które przygotowują najmłodsi mieszkańcy gminy. To jedna z najradośniejszych uroczystości w roku.  

Image

Image

Tradycyjnie życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Marcin Pawlak. Składał je przy mikrofonie – dla wszystkich, ale z opłatkiem poszedł także do tych, którzy przyszli na wigilię. W tym roku do mieszkańców wyszedł także proboszcz parafii dobczyckiej – ksiądz Kazimierz Turakiewicz. Poprowadził on modlitwę, która rozpoczęła wigilijne spotkanie. On też przekazał swoim parafianom dobre słowo i błogosławieństwo. Później również przełamywał się opłatkiem indywidualnie, z mieszkańcami, którzy gościli przy wigilijnych stołach.

Image

Image

Ale skoro stoły wigilijne, nie mogło obyć się bez kolęd i pastorałek. Te przygotowane zostały przez dzieci ze szkoły podstawowej z Dobczyc, pod opieką: Krystyny Baran, Katarzyny Twardosz i Luizy Baran. Dla mieszkańców zaśpiewała także Maria Niewitała a ze swoim wspaniałym koncertem kolęd wystąpiła także Orkiestra Dęta OSP z Dobczyc.

Image

Image

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o wyśmienitej kuchni, a także o pracy wolontariuszy, którzy nie tylko pomagali na miejscu, ale z potrawami wigilijnymi dotarli do osób samotnych, do ich domów. Wolontariusze, którzy pomagali, to osoby z: Maltańskiej Służby Medycznej (zabezpieczali imprezę przede wszystkim od strony bezpieczeństwa), wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych i Rolniczych im. Jana Długosza z ul. Górskiej z Dobczyc, wspaniali i jak zawsze pomocni Harcerze z 9. Myślenickiej Drużyny Harcerskiej z siedzibą w Dobczycach oraz wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Dobczyc. Posiłek wigilijny przygotowała firma „Sekret” pani Krystyny Woźniczki. Na talerzach znalazły się m.in.: groch z kapustą, uszka z barszczem czerwonym, pierogi z suszoną śliwką.  

Image

Image

Organizatorami Wigilii Ulicznej byli: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobczycach. Projekt współfinansowany był z budżetu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa.  
Anka Stożek

Image

Image

Image

Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice