Aktualności arrow Aktualności arrow Taneczny weekend z MGOKiS
Taneczny weekend z MGOKiS
wtorek, 22 listopad 2011
Image

Dwudniowy cykl imprez, zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach pod nazwą „Weekend z kulturą ludową”, upłynął pod znakiem tańca. Zanim zdążyły opaść emocje związane z sobotnim Turniejem Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc, w niedzielne popołudnie MGOKiS zaprosił mieszkańców Gminy na wspaniały koncert z udziałem znakomitych tancerzy. Na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z odległych Siemiatycz, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa oraz niezawodni jak zawsze gospodarze – Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce. Koncert poprowadził jego pomysłodawca – pan Adrian Kulik, choreograf ZPiT Dobczyce.

Image

Publiczność, zgromadzona licznie w nowym obiekcie, miała okazję zobaczyć niepowtarzalny spektakl taneczny, złożony z tańca i śpiewu. Goście z Siemiatycz zaprezentowali kunsztowne układy taneczne, których autorem był Krzysztof Szyszko – choreograf Zespołu. Była to niemała uczta dla ducha. Uwagę przyciągnęły skoczne takty muzyki, doskonała technika tancerzy oraz piękne kostiumy.

Image

Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” zachwycił pokazem tańców z regionu Krakowa i okolic. Autorką niezwykle ciekawych choreografii była pani Marzena Kaczmarczyk.

Image

Gospodarze – ZPiT „Dobczyce” – zatańczyli między innymi krakowiaka, oberka, polkę, suitę lubelską, rzeszowską, śląską. Zebrani goście mogli ponownie zobaczyć przepiękne stroje zakupione w ramach „Małych projektów”. Nie sposób było nie zauważyć, że z roku na rok zespół coraz bardziej się rozrasta. Mamy nadzieję że za rok wystąpi także grupa przygotowawcza, która od października tego roku zaczęła uczęszczać na zajęcia. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkie dzieci, które kochają taniec i śpiew do dołączenia do Zespołu!!! Zapisy prowadzi MGOKiS Dobczyce.

Image

Zarówno Turniejowi Tańca, jak i niedzielnemu koncertowi towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego. Ten nowy akcent z pewnością zagości także podczas innych imprez tanecznych o tematyce ludowej organizowanych przez Ośrodek.

Image

Organizatorzy koncertu pragną bardzo serdecznie podziękować Pani Lucynie Sławińskiej-Targosz za przygotowanie pięknych dekoracji uświetniających sobotnio-niedzielną imprezę, rodzicom dzieci z dobczyckiego zespołu za pomoc w organizacji „Weekendu z kulturą ludową” oraz wszystkim tym, których starania przyczyniły się do sukcesu imprezy.

Image

Dziękujemy także wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić swój wolny czas z MGOKiS Dobczyce.

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice