Aktualności arrow Aktualności arrow Puchary Burmistrza przyznane
Puchary Burmistrza przyznane
czwartek, 17 listopad 2011
Image

W sobotnie popołudnie, 12 listopada 2011 roku, Dobczyce stały się areną zmagań najlepszych par tańczących tańce polskie. Do Dobczyc zjechały pary reprezentacyjne z Siemiatycz, Nowej Rudy, Piekar i Krakowa. A to za sprawą piątego już Turnieju Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc. Turniej zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie cieszył się od zawsze ogromną popularnością wśród mieszkańców Dobczyc. I tym razem publiczność nie zawiodła.

Image

Zmagania turniejowe odbyły się po raz pierwszy w nowej siedzibie MGOKiS. Pary biorące udział w Turnieju miały do dyspozycji parkiet usytuowany w obszernym holu budynku, na publiczność zaś  czekały wygodne miejsca siedzące. Jury złożone w wybitnych tancerzy oraz choreografów nie miało łatwego orzechu do zgryzienia. Komisja sędziowska w składzie: Andrzej Golonka, Grzegorz Gargula, Magdalena Bliźniak – Filuś, Przemysław Folta oraz Jarosław Rendflejsz, spośród 40 par startujących w 6 kategoriach wiekowych w klasach A i B musiała wybrać te najlepsze.

Image

Niezwykle cieszy fakt, że na parkiecie pojawiło się 5 par reprezentacyjnych Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”: Dawid Ryskala i Urszula Hyży ( I miejsce w kat. 2A), Przemysław Walas i Ewa Para (II miejsce w kat. IIB), Krystian Przęczek i Agnieszka Zając (III miejsce w kat. IIIB), Jakub Maniecki i Kinga Bryk (VI miejsce w kat. IIIA) oraz Paweł Sawski i Anna Płonka – zdobywcy II miejsca w kategorii wiekowej IIIA.

Image

Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Dobczycach oraz Starostwa Powiatowego w Myślenicach, na wszystkich uczestników turnieju czekały upominki. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz najsympatyczniejsza para turnieju otrzymali puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Dobczycach.

Image

O „słodką oprawę” Turnieju zadbała Firma Bahlsen Polska. Oddział w Jaworniku, która przekazała nieodpłatnie ciastka dla uczestników. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

Image

Pragniemy podziękować także „Dziennikowi Polskiemu” oraz miesięcznikowi „Sedno”, które objęły patronat medialny nad imprezą.

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice