Aktualności arrow Aktualności arrow Dobczyce ponownie na trzecim miejscu w Sportowym Turnieju Miast i Gmin
Dobczyce ponownie na trzecim miejscu w Sportowym Turnieju Miast i Gmin
piątek, 07 październik 2011
Image

Trzecie miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, w kategorii gmin od 7,5 do 15 tys. mieszkańców, zajęła gmina Dobczyce. To drugie z rzędu, po ubiegłorocznym, osiągnięcie – w czołówce gmin, w tej kategorii. W ubiegłorocznym turnieju nasza gmina także zdobyła trzecie miejsce, poprawiając swój wynik z 2009 roku o trzy oczka.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Szczurowej, gdzie trofea dla gminy Dobczyce odebrali Łukasz Piwowarczyk – koordynator turnieju oraz dyrektor ośrodka kultury w Dobczycach – Andrzej Topa.
Image

Organizatorem uroczystości oraz fundatorem nagród było Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie a współorganizatorem i gospodarzem – gmina Szczurowa. Galę uświetnił występ kapeli „Pastuszkowe Granie” prowadzonej przez Vitalinę i Michała Pastukh. Turniej odbywał się od 26 maja do 1 czerwca na terenie całego kraju a jego inicjatorem była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Odbył się on po raz trzeci ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W województwie małopolskim honorowy patronat nad Turniejem objął marszałek województwa – Marek Sowa.
Jest to z całą pewnością największa masowa impreza sportowo – rekreacyjna, która promuje zdrowy, aktywny styl życia – angażująca dzieci i osoby starsze.

Image

Głównymi organizatorami i koordynatorami Turnieju w miastach i gminach były samorządy lokalne, a odbywał się on pod patronatem prezydentów, burmistrzów i wójtów.
Na podstawie danych przekazanych przez bezpośrednich organizatorów oraz wizytacji wybranych imprez ustalono, że w XVII Sportowym Turnieju Miast i Gmin, w całym kraju uczestniczyło 497 miast i gmin, angażując prawie 3 miliony osób. W Małopolsce w Turnieju udział wzięło z 40 miast i gmin, które zostały sklasyfikowane w zależności od liczby mieszkańców w sześciu grupach.
Głównymi kryteriami oceny były: porównanie procentowe liczby osób startujących w Turnieju z ogólną liczbą mieszkańców, porównanie środków finansowych miasta lub gminy wydatkowanych na kulturę fizyczną - zgodnie z wykonanym budżetem 2010 w przeliczeniu na jednego mieszkańca, liczba osób startujących w „Teście Coopera”.
Łącznie w 2481 imprezach sportowo-rekreacyjnych oraz różnych formach rekreacji ruchowej, wystartowało 248.342 mieszkańców Małopolski, w tym 3078 osób objętych zostało testem Coopera.  

Image

Wszystkie miasta i gminy realizowały bogaty program sportowo – rekreacyjny, turystyczny i rozrywkowy, na który złożyły się między innymi: sprawdzian wydolności organizmu pod nazwą „Test Coopera”, festiwal gier rekreacyjnych , pokazy i turnieje w różnych dyscyplinach sportowych rozgrywane w salach sportowych i na obiektach otwartych, wielobój lekkoatletyczny z udziałem najlepszych sportowców, „Weekend ze sportem, rekreacją i turystyką”, Dzień sportu rodzinnego z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.  
Anka Stożek
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice