Aktualności arrow Aktualności arrow Paulina Wilk z pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie plastycznym
Paulina Wilk z pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie plastycznym
środa, 21 wrzesień 2011
Image

Paulina Wilk zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Polski Klub Ekologiczny. Paulina wygrała w kategorii wiekowej 12-14 lat. W tym samym konkursie, w kategorii wiekowej 8-11, trzecie miejsce przyznano Małgorzacie Bławut. Prace dziewcząt zostały docenione przede wszystkim za jakość artystyczną, oryginalność i precyzję wykonania.
Laureatki mieszkają w Nowej Wsi i uczęszczają na zajęcia plastyczne, które w ośrodku kultury prowadzi Paulina Steliga. Zadaniem, jakie postawili organizatorzy przed młodymi twórcami, było przygotowanie plakatów-komiksów promujących segregację odpadów. W ramach akcji „Młodzi Eko-wojownicy segregują odpady na Śląsku” dzieci połączyły zabawę z nauką i poznawały podstawy ekologii.

Image

Jury konkursu oceniało ponad 140 prac, które nadsyłane były w ciągu całego roku. Spośród nich wyłoniono dziewięć najlepszych w trzech kategoriach. Dzięki uprzejmości radnego Jana Hartabusa, dzieci z Nowej Wsi mogły pojechać do Chorzowa i osobiście odebrać dyplomy oraz cenne nagrody. 
(AnKa)
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice