Aktualności arrow Aktualności arrow Młodzi tancerze promowali Dobczyce w Versmold
Młodzi tancerze promowali Dobczyce w Versmold
piątek, 02 wrzesień 2011
Image

Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” reprezentował nasze miasto podczas tegorocznego Festiwalu Miejskiego (26-28 sierpnia), który odbywa się rokrocznie w partnerskim mieście Dobczyc – Versmold. Do Niemiec pojechało 29 osób. Młodzież zaprezentowała, dwukrotnie, tańce polskie tańce ludowe, które spotkały się z aplauzem niemieckiej widowni, której podobał się profesjonalizm młodych tancerzy.  
Image

Image

Delegacja z Dobczyc spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony Urzędu Miasta Versmold i Stowarzyszenia Partnerstwa Miast w Versmold.

Image

Image

Oprócz udziału w festiwalu miejskim, członkowie zespołu zwiedzali Osnabrueck a także wystawili swoją reprezentację do udziału w miejscowych konkurencjach, które cieszą się podczas festiwalu dużą poularnością – m.in. przeciąganie autobusu. 

Image

Image

Dobczycka drużyna, w składzie: Adrian Kulik, Łukasz Piwowarczyk, Grzegorz Walas i dwóch kierowców polskiego autokaru, przy piosence Kayi i Bregovicza “Prawy do lewego”, zagrzewającej do walki, zdobyła wysokie, 6 miejsce. Panowie pokonali 30-metrowy odcinek w czasie 18,98 sekund. Zwycięzcy tej konkurencji, reprezentanci niemieckiej firmy, przebyli ten odcinek o 2,02 sekundy szybciej, w czasie 16,96 sekund.
Magda Gaweł
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice