Aktualności arrow Aktualności arrow Łucznicy z Małopolski strzelali w Dobczycach
Łucznicy z Małopolski strzelali w Dobczycach
wtorek, 23 sierpień 2011
Image

Sportowym akcentem na zakończenie wakacji są w Dobczycach Mistrzostwa Małopolski w kategorii młodzików i dzieci w łucznictwie. W tym roku – ze względu na dożynki powiatowe, które odbywają się w ostatni weekend sierpnia – termin mistrzostw przeniesiono na połowię sierpnia (16.08). Wraz z Mistrzostwami Małopolski, w Dobczycach rozegrane zostały IV runda Pucharu Małopolski w kategorii młodzików i dzieci oraz III runda Ogólnopolskiej Ligi Młodzików.

Image

Do zawodów przystąpili zawodnicy łuczniczych klubów regionu. Pogoda dopisała, a młodzi łucznicy byli odprężeni i dobrze przygotowani do turnieju.
W mistrzostwach Małopolski w kategorii młodzików i dzieci, wśród młodziczek najlepsza była Paulina Kamińska z Sokolego Oka Zawadka. Na drugim miejscu turniej ukończyła Sylwia Warchał, na trzecim – Edyta Targosz – obie również z Sokolego Oka.

Image

Zawodniczki, które reprezentowały gospodarza, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, zajęły miejsca: Wioletta Palonek – czwarte, Sabina Machajska – siódme, Ola Działek – dziesiąte.
W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Kamil Komsza z Płaszowianki Kraków, drugie – Bartosz Filipek z Dąbrovii Dąbrowia Tarnowska, trzecie – Gabriel Płoskonka z MGOKiS Dobczyce.
Zawodnicy z rocznika 1997-98: pierwsze miejsce zajął Grzegorz Warias z Dąbrovii, drugie – Krystian Molenda, trzecie Jakub Dudek – obaj z Grotu Zabierzów.

Image

W kategorii dzieci, wśród dziewczynek najlepsza była Justyna Nicieja, na drugim miejscu turniej ukończyła Paulina Maj – obie z Sokolego Oka. Trzecie miejsce zdobyła Karolina Komsza z Płaszowianki.
Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Łoś reprezentujący Zamek Suski, drugie miejsce – Piotr Sikorski z Grotu Zabierzów, trzecie – Bartosz Działek z MGOKiS Dobczyce.
W kategorii dzieci młodszych, wśród dziewczynek najlepsza była Aleksandra Dudek z Grotu Zabierzów. Na drugim miejscu turniej ukończyła jej klubowa koleżanka Jagoda Skalny. Trzecie miejsce zajęła Stefania Andrzejewska z Płaszowianki.
Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Nikodem Janik z Sokolego Oka, drugie – Maciej Smoleń z Wyspiańskiego, trzecie – Bartosz Warias z Dobrovii.
Zespołowo na pierwszym miejscu Mistrzostwa Małopolski ukończyli zawodnicy Sokolego Oka Zawadka, na drugim – Płaszowianki Kraków, na trzecim – Grotu Zabierzów, na czwartym – MGOKiS Dobczyce.
W IV rundzie Pucharu Małopolski kategoria młodzików i dzieci wśród młodzików (rocz. 1996) pierwsze miejsce zajął Kamil Komsza z Płaszowianki, drugie – Bartosz Filipek z Dąbrovii, trzecie – Jakub Szwajcowski z Wyspiańskiego. Wśród młodzików (rocz. 1997-98) pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Warias z Dąbrovii, drugie – Wojciech Badura, trzecie – Dariusz Biela – obaj z Płaszowianki.

Image

W kategorii młodziczek (rocz. 1997-98) najlepsza była Paulina Kamińska z Sokolego Oka. Na drugim miejscu zawody ukończyła Sabina Machajska, na trzecim – Wioletta Palonek – obie z MGOKiS Dobczyce.
W kategorii dzieci, wśród dziewczynek zwycięstwo przypadło Paulinie Maj z Sokolego Oka. Drugie miejsce zajęła Klaudia Karaś z Płaszowianki, trzecie jej klubowa koleżanka – Karolina Komsza.
Wśród chłopców najlepszy był Bartosz Działek z MGOKiS Dobczyce, drugie miejsce zajął Krzysztof Łoś z Zamku Suskiego, trzecie – Piotr Sikorski z Grotu.
Trzecia runda Ogólnopolskiej Ligii Młodzików przyniosła, w kategorii młodzików, pierwsze miejsce Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska w składzie: Bartosz Filipek, Grzegorz Warias, Wiktor Kmiecik, Artur Foszcz. Na drugim miejscu sklasyfikowano Sokole Oko Zawadkę w składzie: Przemysław Warzecha, Bartosz Boguń, Adrian Potoczny, Rafał Bajda.
Wśród młodziczek pierwsze miejsce zajęła drużyna Sokole Oko Zawadka w składzie: Paulina Kamińska, Sylwia Warchoł, Edyta Targosz, Justyna Krzemionka.
Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali nagrody rzeczowe i medale – drużyny nagradzane były pucharami. Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc otrzymali także dyplomy (indywidualni i drużynowo).
W zawodach sędziowali: Aleksander Jabłoński, Ewa Wołkowicka, Katarzyna Skowron. Sponsorami mistrzostw byli: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce oraz Małopolski Związek Łuczniczy.