Aktualności arrow Aktualności arrow Strażackie konkurencje i artystyczne wyzwania - impreza przy Szkolnej dla małych i dużych
Strażackie konkurencje i artystyczne wyzwania - impreza przy Szkolnej dla małych i dużych
środa, 08 czerwiec 2011
Image

Gigantyczny obraz, na którym uwieczniona została akcja ratunkowa, był oblegany przez dzieci. Każde mogło pomalować jeden z elementów malowidła, przygotowanego przez Marię Grzybek - Kosior. Obok – na stoliku, działy się „rzeczy niestworzone”. Wycinanki, kolorowanki, chłopcy i dziewczęta – papierowe ludziki, które wychodziły spod nożyczek najmłodszych mieszkańców Dobczyc i trafiały na mapę kontynentów pod hasłem „Wszystkie dzieci świata”. Ale to tylko dwie z wielu atrakcji, które przygotowano na placu zabaw przy ulicy Szkolnej w Dobczycach.
 
Image
Image

Każdą z konkurencji trzeba było zaliczyć i odnotować na certyfikacie udziału, przygotowanego specjalnie na tę okazję. Hasło, jakie przyświecało imprezie, nawiązywało do zawodu obdarzonego największym zaufaniem społecznym – do zawodu strażaka, o którym marzą już nie tylko chłopcy, ale coraz częściej dziewczynki.

Image

„Każdy może zostać strażakiem” – zapraszały plakaty w całym mieście. Dlatego każdy maluch mógł sprawdzić, czy łatwo jest trafić strumieniem wody z sikawki strażackiej do wiaderka – ale przez otwór w ściance. Liczyła się celność i pomoc strażaków z jednostki OSP z Dobczyc, którzy pompowali wodę.
Ważnym elementem wyposażenia strażaka jest...wóz, którym mknie do akcji. Za kierownicą takiego wozu, w prawdziwym strażackim hełmie, dzieci mogły usiąść i posłuchać opowieści strażaków, którzy tłumaczyli, co do czego służy w samochodzie. A do tego wszystkiego wielka frajda – dzieci mogły popatrzeć jak strażacy gaszą pożar specjalną pianą gaśniczą.

Image

Dodatkowo imprezę wzbogaciło malowanie twarzy, które przygotowali harcerze z dobczyckiej drużyny ZHP i konkurencje sportowe (bieg na trzech nogach, skoki na piłce, taniec połamaniec). Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem stawały do wszystkich konkurencji. Co ważne – miały duży doping ze strony rodziców, którzy pilnowali, aby wszystkie kółeczka na certyfikatach były zakreślone. Nawet, kiedy niebo nad Dobczycami niepokojąco się zachmurzyło, nie stanowiło to przeszkody dla dobrej zabawy – dzieci na placu przybywało.

Image

Uczestnicy imprezy, którzy wypełnili certyfikaty i wzięli udział w losowaniu, otrzymali prawdziwie wakacyjne nagrody. Były piłki plażowe, zestawy do badmintona, bumerangi, koła do pływania, itp. Atrakcyjną nagrodą były puzzle, wykonane przez firmę Axel Malina, z rysunkiem strażnicy. Jest to praca namalowana podczas pleneru malarskiego, który poprowadził w maju w Dobczycach Kazimierz Machowina.

Image

Organizatorzy: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, OSP w Dobczycach, ZHP Myślenice drużyna dobczycka, dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym impreza odbyła się z takim rozmachem. Są to: Bank Spółdzielczy z Dobczyc, Supermarket JAN Dobczyce, Piekarnia-Cukiernia Dom Chleba z Nowej Wsi, Piekarnia-Cukiernia Złoty Kłos Dobczyce, Firma Axel Malina z Kornatki, System Drób, Digitall Sp. z o.o., Hurtownia Super Bliźniak z Dobczyc. Podziękowania organizatorzy kierują także do wolontariuszy z Klubu Ośmiu z Zespołu Szkół Technicznych i Rolniczych z Dobczyc, którzy zajęli się przygotowaniem grilla dla dzieci i rodziców. Ważne jest, że każde dziecko wyszło z placu zabaw z upominkiem – mniejszym lub większym. Otrzymało balonik, lizaka, lody, drożdżówki. Imprezę poprowadził Mariusz Grzybek.  

Anka Stożek
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice