Aktualności arrow Aktualności arrow Artyści i dzieci razem malowali Dobczyce kredką
Artyści i dzieci razem malowali Dobczyce kredką
środa, 18 maj 2011
Image

W sobotnie przedpołudnie, 14 maja, zdolni, młodzi artyści, w wieku od 5 do 15 lat, uczestniczyli w plenerze malarskim dla dzieci pt.: „Dobczyce kredką malowane”. Wszystkie dzieci przyszły punktualnie, by z zapałem zabrać się do pracy. Kazimierz Machowina – artysta ASP w Krakowie, szkoły prof. Emila Krchy, rozbudził dziecięcą wyobraźnię:
- Malujcie nie tylko charakterystyczną dla miasta strażnicę czy kościół, lecz także ludzi, ptaki i to wszystko co kojarzy się wam z tymi miejscami.  
Image

Nie zabrakło zatem w pracach dzieci strażaków w akcji ratowniczej, motyli i aniołów, które obowiązkowo latały nad kościołem. Artysta udzielał wskazówek, doradzał, zwracał uwagę na szczegóły.
- Bardzo chętnie popracowałbym jeszcze z kilkorgiem dzieci, które moim zdaniem mają w sobie potencjał i dobrą kreskę – mówił Machowina.

Image

Artyści z Grupy Twórczej „Amarant” nie pożegnali się na zawsze z naszym miastem. Planują do nas wrócić z ciekawymi pomysłami już po wakacjach. Jak mówili miasto jest dla nich niezwykle malownicze i inspirujące. Zostali też mile przyjęci przez mieszkańców miasta, których nie dziwił widok pracujących artystów, których można było spotkać w różnych punktach miasta – nie tylko w Rynku, ale też nad Rabą, czy na zamku.

Image

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie plenerem, następnym razem zorganizować jeszcze większe warsztaty, w których będą mogły wziąć udział wszystkie zainteresowane dzieci.  

Image

Na prośbę Komendanta Policji, prace dzieci i artystów zawisną na ścianach budynku Komisariatu w Dobczycach.
Dziękujemy nauczycielom szkół i przedszkoli oraz opiekunom za poświęcony czas i opiekę nad dziećmi. Dziękujemy PTTK Oddział Dobczyce za udostępnienie stołów i ław, a Marianowi Polończykowi za wsparcie techniczne podczas pleneru.
Magda Gaweł
Image

Image

Image

Image

Image
 
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice