Aktualności arrow Aktualności arrow Młoda reprezentacja sekcji łuczniczej wyrasta na mistrzów
Młoda reprezentacja sekcji łuczniczej wyrasta na mistrzów
środa, 27 kwiecień 2011
Image

Najmłodsi zawodnicy z sekcji łuczniczej ośrodka kultury zdobywają coraz wyższe lokaty w kolejnych turniejach, na jakie wyjeżdżają. Ich osiągnięcia, a także medale ich starszych koleżanek, są dowodem na to, że warto poświęcać czas i energię na treningi, bo to przekłada się na sukcesy – a sukces to przede wszystkim satysfakcja i świadomość własnych możliwości.
Image

Najmłodsi łucznicy z sekcji MGOKiS uczestniczyli w Memoriale Trenerów, który odbył się w Dąbrowie Tarnowskiej po raz 11., a organizowany jest na cześć Gerarda Borsy, Janusza Czuby i Janusza Hudyki. Do rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych przystąpiło 80. zawodników z Dąbrowy Tarnowskiej, Krakowa, Płaszowa, Dobczyc, Suchej Beskidzkiej, Jarosławia i Zawadki. Nasi młodzi łucznicy, zwłaszcza dziewczęta, potwierdzili wysoką formę. Wioletta Palonek odebrała tutaj złotą łuczniczkę, z kolei Sabina Machajska –brązową.
Na początku kwietnia zawodnicy wyjechali do Krakowa na Halowe Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików. Mistrzem Małopolski w kategorii dzieci został Sebastian Bednarczyk, zaś na trzecim stopniu podium stanął Kuba Bajer. Wśród dzieci starszych trzecie miejsce zajął Bartosz Działek, a nasze młodziczki: Wioletta Palonek i Sabina Machajska uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.
Najważniejszym sprawdzianem możliwości młodszych łuczników z sekcji były mistrzostwa Polski młodzików w Żywcu – Oczkowie (9-10 kwietnia). Były to pierwsze tego typu zawody dla młodych talentów. Konkurencja dopisała, na starcie stanęło około dwustu zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik oraz młodzik młodszy.
W kategorii młodzik Gabriel Płoskonka zdobył 17. miejsce. Wśród młodziczek młodszych na dziesiątej pozycji zawody zakończyła Wioletta Palonek, natomiast Sabina Machajska była szesnasta. Drużyna młodziczek w składzie: Wioletta Palonek, Sabina Machajska i Aleksandra Działek uplasowała się na piątym miejscu, a mikst Wioli i Wiktora Płoskonki był dziesiąty.
Powodem tak dobrych wyników naszych młodych sportowców może być fakt, że mają oni już profesjonalne łuki, które zakupiła sekcja łucznicza na początku tego roku. To, że w mistrzostwach Polski plasują się na dobrych pozycjach, zagrzewa ich do walki o jeszcze lepsze lokaty, by dorównać starszym koleżankom.  
Magdalena Zarzycka
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice