Aktualności arrow Aktualności arrow Paulina Wilk laureatką wojewódzkiego konkursu rękodzieła artystycznego
Paulina Wilk laureatką wojewódzkiego konkursu rękodzieła artystycznego
czwartek, 14 kwiecień 2011
Dwunastoletnia Paulina Wilk z Nowej Wsi (oddział Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu) zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas I – VI szkół podstawowych, w II Wojewódzkim Konkursie Rękodzieła Artystycznego „Pierwsze Kwiaty na Wiosnę”. Praca Pauliny była jedną ze 182. zgłoszonych do konkursu. Spośród nich jury wybrało trzynaście najlepszych, które uhonorowało nagrodami, a także przyznało wyróżnienia.
Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grodzkiej 5 z Krakowa. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież w kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz prac zbiorowych.
Jury: Renata Zielińska (przewodnicząca), Andrzej Łazarz, Magdalena Kurek, Robert Dobkowski oraz Jakub Wajdzik, podkreślało wysoki poziom tegorocznego konkursu i staranność wykonania oraz zgodność z tematem.
Prace nagrodzone i wyróżnione, a także 27 innych, które zostaną wybrane dodatkowo przez jury, będą zaprezentowane podczas wystaw, które zorganizują zaprzyjaźnione z MDK placówki kultury. Wkrótce wystawę pokonkursową można będzie zwiedzać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej w Krakowie. Po zamknięciu wystaw prace zostaną przekazane Domom Spokojnej Starości.
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice