Aktualności arrow Aktualności arrow Biała Podlaska - Wygrana "Dobczyc"
Biała Podlaska - Wygrana "Dobczyc"
środa, 23 marzec 2011
Image

Po raz pierwszy pary reprezentacyjne Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" wzięły udział w X Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej "Tańczące Trzewiczki", który odbył się 18 - 20 marca 2011 roku w Białej Podlaskiej.

Image
Jakub Maniecki i Kinga Bryk - I miejsce w kategorii 3B

Po ponad ośmiogodzinnej jeździe na ziemi podlaskiej czekał na nas przytulny hotelik, trzeba wypocząć bo w sobotę ciężki dzień.

Image

Jest sobota 6.30 – pobudka, szybkie śniadanie i już jesteśmy na parkiecie. Eliminacje, półfinały i w końcu oczekiwany finał w kategorii 3B, a w finale Kuba i Kinga – wygrywają bezapelacyjnie wszystkie trzy tańce. Jest to pierwsze podium dla nich na turnieju ogólnopolskim i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

Image

W eliminacjach bierze udział również Krystian i Agnieszka, jest to dla nich drugi turniej o randze ogólnopolskiej, ostatecznie plasują się na 15 miejscu. Warto dodać, że w kategorii 3B startowało 19 par, reprezentujących ośrodki z całej Polski, a także Białorusi i Ukrainy.

Image

Swoje eliminacje miała również nasza para tańcząca w kategorii 3A – mistrzowskiej (startowało w niej 13 par). Paweł i Ania dostali się do finału, zajmując ostatecznie 6 miejsce. Po 3 miejscu w Puławach i 6 miejscu w Białej Podlaskiej, czeka na nich rywalizacja na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w kwietniu w Wieliszewie, gdzie dokładnie 3 lata temu wywalczyli 3 miejsce na 57 par w kategorii II B. Już teraz trzymamy za nich kciuki.

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice