Aktualności arrow Aktualności arrow Złoto, srebro i brąz w Milówce
Złoto, srebro i brąz w Milówce
piątek, 18 marzec 2011
Image

XXVI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i IV Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się na początku marca w Milówce, nasze łuczniczki mogą zaliczyć do bardzo udanych. Do Dobczyc przywiozły złoto, srebro i brąz.
W kategorii Juniorek brązowy medal wywalczyła Magdalena Zarzycka. Na piątym miejscu, w tejże kategorii, turniej ukończyła Magdalena Olesek, na szóstym – Anna Olesek.
W kategorii Młodzieżowiec złoto wywalczyła Renata Leśniak, pokonując w finale Ewelinę Olesek – także z drużyny Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu z Dobczyc.

Image

Kiedy czegoś pragniesz, cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć

Image

Pierwsze krążki w tym roku zdobyłyśmy na Halowych Mistrzostwach Małopolski w Zabierzowie pod koniec lutego. Renata Leśniak sezon zimowy w kategorii OPEN rozpoczęła kolorem złotym, Ewelina Olesek wywalczyła srebro, ja zdobyłam brąz, Magdalena Olesek była piąta.
Spektakularne i obfite w sukcesy okazały się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Rzeszowie (25-27 lutego). Naszym największym marzeniem była obrona tytułu zespołowych mistrzyń Polski. Któż powiedział, że marzenia się nie spełniają? Po raz drugi w swojej karierze pokonałyśmy zespół Marymontu Warszawa, z którym spotkałyśmy się w finale. Drużynowo w składzie: Renata Leśniak, Ewelina Olesek, Magdalena Zarzycka oraz Magdalena Olesek, rzutem na taśmę wyrwałyśmy złoto z rąk Marymontu. Pojedynek składa się z czterech serii. Po trzech warszawianki prowadziły trzema punktami. Wiedziałyśmy jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. W ostatniej serii postawiłyśmy wszystko na jedną kartę i udało się. Wynikiem 219:218 zasłużyłyśmy na złoty krążek. Nie mogłyśmy uwierzyć, że udało nam się tego dokonać. Trener ten pojedynek skwitował jednym zdaniem: czy wy chcecie żebym ja zawału dostał?, więc nie trudno sobie wyobrazić, że emocje sięgały zenitu. Warto zaznaczyć, że tegoroczny wynik jest tylko punkt niższy od rekordu Polski, który w tym samym składzie ustanowiłyśmy w zeszłym roku. Indywidualnie brązową medalistką i zarazem drugą wicemistrzynią Polski seniorek, została Renata Leśniak, która rokrocznie plasuje się na czołowych pozycjach tej rangi w imprezach sportowych. Udowadnia nam i rywalkom, że ciężką pracą jest w stanie wiele osiągnąć. Ja ostatecznie uplasowałam się na piątym miejscu, Ewelina była ósma, Magdalena jedenasta, a najmłodsza z sióstr Olesek czternasta.
Kolejnym powodem do dumy są Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się tydzień później w Milówce. Tu także nie zabrakło mocnych wrażeń. W kategorii juniorek Anna Olesek uplasowała się na szóstym miejscu, jej starsza siostra, Magdalena zawody zakończyła na piątej pozycji, a ja sięgnęłam po brązowy krążek, który sprawił mi wiele radości. Wśród młodzieżówek bezkonkurencyjna okazała się Renata, pokonując w finale swoją koleżankę Ewelinę, która odebrała srebrny medal. Do tej pory odbyły się cztery edycje Mistrzostw Polski Młodzieżowców i wszystkie wygrała Renata Leśniak, nie dając rywalkom żadnych złudzeń na najwyższy stopień podium. Nie spoczywamy jednak na laurach. Trenujemy wytrwale, by w przyszłym roku zwyciężyć w każdej kategorii i dostarczyć naszym sympatykom i kibicom powodów do dumy, że w Dobczycach tworzy się historia polskiego łucznictwa bloczkowego.

Magdalena Zarzycka  
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice