Aktualności arrow Aktualności arrow Pasterze ze Stojowic pierwsi w powiecie
Pasterze ze Stojowic pierwsi w powiecie
wtorek, 01 luty 2011
Pasterze ze Stojowic zajęli pierwsze miejsce w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych, który odbył się w Myślenicach. Nagrodę tę przyznano naszym kolędnikom ex equo z grupą kolędniczą z Lubnia, która przygotowała spektakl „Obrzęd z Józefem”. Zwycięzcy otrzymali nagrody po 300 zł każda. Grupa ze Stojowic działa przy OSP w Stojowicach, a jej kierownikiem jest Kazimierz Wylegała.
Dwie drugie nagrody (po 200zł) otrzymali: Zespół Regionalny Pcimianie, który działa przy GOKiS w Pcimiu oraz grupa kolędnicza z Dobczyc (pod kierownictwem Stanisława Żuławińskiego) Szopka z lalkami.
Laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymali nominację do Festiwalu Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej podczas Karnawału Góralskiego (od 9 do 13 lutego). Nasze grupy kolędnicze wystąpią 11 lutego, ale będzie je można zobaczyć także 9 lutego podczas otwarcia XXXIX Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.
Trzecią nagrodę i 100zł, przyznano w Myślenicach dobczyckiej grupie „Młodzi Pastuszkowie”. Grupa działa od trzech lat, a jej opiekunami są Elżbieta i Stanisław Żuławińscy.
(AnKa)
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice