Aktualności arrow Aktualności arrow Orkiestra dęta na spotkaniu opłatkowym z kardynałem Dziwiszem
Orkiestra dęta na spotkaniu opłatkowym z kardynałem Dziwiszem
środa, 19 styczeń 2011
Image

Orkiestra dęta OSP z Dobczyc uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym małopolskich strażaków z JE kardynałem Stanisławem Dziwiszem, metropolitą krakowskim. Spotkanie odbyło się w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie. Dobczycka orkiestra dęta była jedną z trzech grup artystycznych, która przygotowała oprawę muzyczną tego spotkania.
Do Krakowa pojechali druhowie z jednostek OSP gminy Dobczyce – w sumie 85 druhów (w tym orkiestra dęta i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych). Na czele dobczyckiej grupy strażaków stanęli przedstawiciele zarządu gminnego OSP: prezes Andrzej Panuś, wice prezes Jan Hartabus oraz komendant gminny zarządu OSP w Dobczycach, Marian Masełko.

Image

W spotkaniu opłatkowym z metropolitą krakowskim, kardynałem Stanisławem Dziwiszem uczestniczyli m.in.: wojewoda małopolski Stanisław Kracik, wicemarszałek województwa małopolskiego, Wojciech Kozak, senator Stanisław Bisztyga, komendant wojewódzki PSP Andrzej Mróz, komendant Szkoły Aspirantów PSP st. bryg. Bogusław Kogut, wojewódzki prezes strażaków ochotników i poseł na Sejm RP, Edward Siarka.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe było szczególne ze względu na trudny rok, jaki przyszło strażakom podsumować. Wspominano klęskę żywiołową, z jaką musieli się zmagać przez kilka miesięcy a także kwietniową katastrofę, w której strażacy ochotnicy stracili swojego prezesa zarządu wojewódzkiego, posła na Sejm Wiesława Wodę. Wdowa po tragicznie zmarłym prezesie była gościem specjalnym uroczystości opłatkowej, natomiast symbolem pamięci po tych, którzy odeszli w roku 2010, niosąc pomoc innym, był pusty fotel.

Anka Stożek
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice