Aktualności arrow Aktualności arrow Wigilijne spotkanie przy kolędzie i pastorałce
Wigilijne spotkanie przy kolędzie i pastorałce
środa, 29 grudzień 2010
Image

Kolędy i pastorałki, pierogi, barszcz czerwony z krokietem – zapach wielu innych wigilijnych potraw. Ustrojone białymi obrusami stoły i życzenia, które słychać było z każdej strony – tego na Rynku, tuż przed świętami nie zabrakło. Po raz ósmy mieszkańcy miasta przystanęli w przedświątecznym zagonieniu, aby ze sobą porozmawiać, złożyć sobie „…wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia…”.
Image

Tradycyjnie już, wigilijne spotkanie otworzyły życzenia burmistrza Marcina Pawlaka. Kiedy mieszkańcy przełamywali się opłatkiem i kosztowali smakowitych pierożków i klusek z makiem, na Rynku wystąpił Chór Cantare pod dyrekcją Magdaleny Starzec,

Image

zaśpiewały dzieci ze Szkoły Podstawowej pod opieką Krystyny Baran, Magdaleny Jamki i Luizy Zając.

Image

Z kolędami i pastorałkami wystąpiła także Maria Niewitała – laureatka Nagrody Głównej Festiwalu „Talenty Małopolski 2010”. Nie zabrakło Szopki z lalkami, z którą pod szopę na Rynku przybieżeli Werdebusy Dobczyckie. Kolędy i pastorałki zagrała także dobczycka orkiestra dęta pod batutą Józefa Manieckiego.

Image 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wigilijne potrawy przygotował, jak co roku, Józef Wach, pod którego czujnym okiem pracowała cała rodzina a także druhowie z OSP. To oni także przyszli z pomocą przy rozdawaniu potraw dla mieszkańców. Przy wigilii ulicznej pomagali także – zawsze uczynni – wolontariusze z Klubu Ośmiu z Zespołu Szkół Technicznych i Rolniczych im. Jana Długosza z ul Górskiej (op. Danuta Kot) oraz z gimnazjum w Dobczycach (op. Alicja Wątor, Paweł Figlewicz).
Podczas wigilii zorganizowana została zbiórka pamiątek, które zostaną złożone w Kapsule Czasu. Jest ona przygotowywana z okazji obchodów 700-lecia Królewskiego Miasta Dobczyce. Wigilia uliczna dała początek wielkiej zbiórce. Potrwa ona do 31 stycznia 2011 roku. Mieszkańcy gminy Dobczyce mogą przynosić pamiątki do pok. 213w urzędzie gminy. Szczegóły akcji znajdują się na stronie urzędu: www.dobczyce.pl oraz stronie jubileuszowej: www.700lat.dobczyce.pl
Tegoroczną wigilię zorganizowali: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. To właśnie MGOPS pozyskał pieniądze na zorganizowanie tegorocznego spotkania, które w całości sfinansowane było z dotacji unijnej.  
Anka Stożek
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice