Aktualności arrow Aktualności arrow Pasja 24 godziny na dobę
Pasja 24 godziny na dobę
czwartek, 16 grudzień 2010
Image

Pasja – to ona właśnie skłoniła dobczycką drużynę łuczniczek do wzięcia udziału w 24. godzinnych zawodach w Radzyminie koło Warszawy. Turniej odbywał się od godziny dwunastej w południe w sobotę 11 grudnia do południa dnia następnego. Warto wspomnieć, że radzymińskie zmagania są jedynym o takiej formie sprawdzianem wytrzymałości łuczników w Polsce. 
Tym razem była to już szósta edycja, na której zjawili się reprezentanci: Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowacji i oczywiście Polski. Drużyny mogły być mieszane, jednak MGOKiS wystawił tylko kobiety, ponieważ w klubie nie ma chłopców strzelających z łuku bloczkowego.
Łuczniczy team w składzie: Renata Leśniak, Ewelina Olesek, Magdalena Olesek i Magdalena Zarzycka, miał zatem bardzo trudne zadanie. Strzelania odbywały się na zasadzie pracy drużynowej. Każda z łuczniczek punktowała przez daną godzinę, wymieniając się z koleżanką tak, by przez całą dobę powiększać swój dorobek. Nasze dziewczęta w bardzo dzielnej i wytrwałej walce, zdobyły ponad sześć tysięcy punktów, co pozwoliło uplasować się im na wysokim dziewiątym miejscu.
Po zawodach dziewczyny bardzo się cieszyły, że udało się im wytrzymać tą drakońską próbę sił w niezłym stylu i zapowiedziały, że już zaczynają ostro trenować, by w siódmej edycji poprawić lokatę.
- Jest to na pewno bardzo ciekawe doświadczenie i budulec dla naszej psychiki, bez której sportowiec sam sobie nie poradzi - powiedziały.  

Magdalena Zarzycka
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice