Aktualności arrow Aktualności arrow Najpiękniejsze szopki w gminie
Najpiękniejsze szopki w gminie
środa, 15 grudzień 2010
Image

Pierwszy etap konkursu na tradycyjną szopkę bożonarodzeniową za nami. Najładniejsze szopki, które zostały nagrodzone miejscami I, II i III, zostaną przewiezione do Sieprawia, gdzie będą oceniane w X Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku, do eliminacji gminnych, zgłoszono 59 prac plastycznych ze szkół i oddziałów przedszkolnych z gminy Dobczyce.
Image

Komisja, w której zasiadali Stanisław Żuławiński (przewodniczący), Maria Grzybek-Kosior i Katarzyna Maj, oceniała szopki biorąc pod uwagę zgodność z tradycją bożonarodzeniowa, ich wartość artystyczną, pracochłonność oraz zastosowanie różnorodnych technik zdobienia.

Image

Jury przyznało nagrody w kategoriach wiekowych dla prac wykonanych indywidualnie i zbiorowo. W kat. klas 0-III, dla prac zbiorowych, pierwsze miejsce zdobyły Julia Piwowarczyk, Amelia Kursa, Olga Żuławińska z PS Nr 3 w Dobczycach. W tej samej kategorii, ale wśród prac indywidualnych, pierwsze miejsce zdobył Kacper Dzięgiel z kl. IIa i Kamil Hodurek z kl. III z SP w Dobczycach. Drugie miejsce przyznano Janowi Ziembie z kl. II i Edycie Kęsek z kl. III z SP w Kornatce. Trzecie miejsce zdobyli: Natalia Ślęczka z kl. II i Mateusz Kuc z kl. I z SP w Dziekanowicach.

Image

Wyróżnienia otrzymali: Karol Piwowarczyk z kl. I z SP w Kornatce, Zuzanna Łukawska-Siuta z kl. I z SP w Stadnikach, Nikodem Michura z kl. II c z SP w Dobczycach i Agnieszka Płatek z kl. „0” SP z SP w Kornatce.  

Image

W kat. wiekowej klas IV-VI, dla prac zbiorowych, I miejsce zdobyli: Stanisław Bławut, Szymon Suder, Piotr Twardosz z kl. V z SP w Nowej Wsi oraz Kamil Solarz, Angelika Mróz, Julia Nogas również z kl. V SP w Nowej Wsi. Drugie miejsce przyznano Karolinie Budyn i Weronice Hyży z kl. IV z SP w Stadnikach. Trzecie miejsce zdobyły: Karolina Windak, Rozalia Święch z kl. VI z oddziału MGOKiS w Nowej Wsi oraz Zuzanna Idzi, Gabriela Pytel, Klaudia Burda z kl. V z SP w Dziekanowicach. Wyróżnienia otrzymali: Dariusz Kubacki, Igor Hujdus, Bartłomiej Braś z kl. VI SP w Brzączowicach.

Image

W tej samej kategorii, dla pracy indywidualnej, pierwsze miejsce przyznano Adrianowi Woźniakowi z kl. VI z SP w Stadnikach.

Image

W kat. gimnazjum nie przyznano miejsc. Wyróżnienie od Grupy „Werdebusy Dobczyckie” otrzymała szopka wykonana przez grupę „Młodzi Pasterze z Dobczyc”.  

Image

Poza konkursem przyznano Nagrodę Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach dla najmłodszych uczestników konkursu z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Dobczycach (dzieci 4-5 lat, autorzy: Bartosz Skuza, Kacper Dominik, Maciej Stachnik, Igor Grandys, Karina Spytek). Grupa Werdebusy Dobczyckie przyznała także specjalne wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Kornatce za podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowej i najliczniejszy udział w konkursie.  
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice