Aktualności arrow Aktualności arrow Andrzejkowy wieczór wróżb
Andrzejkowy wieczór wróżb
czwartek, 02 grudzień 2010
Image

Andrzejki – tradycyjny wieczór wróżb, który wypadał w nocy z 29 na 30 listopada, był dawniej z niecierpliwością wyczekiwany przez niezamężne dziewczęta, którym wróżono kiedy przyjdzie ich czas na zamążpójście. Dzisiaj ten wieczór ma charakter bardzo towarzyski, jest okazją do wspólnej zabawy, a wróżby, które są przygotowane przez uczestników andrzejkowych spotkań nie są traktowane tak poważnie, jak dawniej. Na spotkanie andrzejkowe z wróżbami z przymrużeniem oka, zaprosił najmłodszych mieszkańców gminy Dobczyce, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Image

Uczestnicy balu andrzejkowego przygotowali się do niego niezwykle poważnie. Do ośrodka kultury przybyły: przybyły elfy, wróżki, czarownice, wiedźmy, czarodziejki, upiory, piraci, smoki i inne postacie ze świata magii. Wszystko po to, aby uczestnictwo w wieczorze wróżb, który przygotowały czarownice z MGOKiS, było w pełni zaczarowane.

Image

Pomysłowość zaproszonych na bal gości nie miała granic. Salę wypełniły dzieci w barwnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję, kostiumach. Uzupełniły je magicznymi dodatkami: miotłami, różdżkami, dyniami.  

Image

Zebrani przerzucali pantofelki, by dowiedzieć się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopiec pierwszy się ożeni. Poznawali symbolikę kwiatów i kolorów, przekłuwali serca, aby odkryć, jakie jest imię ukochanej osoby, losowali wróżby z kramu z marzeniami, wzięli udział w zabawach ruchowych przy muzyce.

Image

Niewątpliwą atrakcją wieczoru było – wyczekiwane przez wszystkich z utęsknieniem – lanie wosku przez dziurkę od klucza, a przede wszystkim interpretacja i wróżba z cienia, który rzucał na ścianę. Andrzejkowemu wieczorowi wróżb towarzyszył duch dobrej zabawy i uśmiech na ustach wszystkich dzieci i ich opiekunów.

Image

Czarownice z MGOKiS dziękują wszystkim dzieciom za przybycie, a mamom i babciom za pomoc przy przeprowadzeniu imprezy!  

Image

Image

Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice