Aktualności arrow Aktualności arrow Pięć lat jak jeden dzień
Pięć lat jak jeden dzień
piątek, 05 listopad 2010

Image

Wydaje się, że jeszcze wczoraj przychodzili na próby do jednej z sal w szkole podstawowej przy ul. Parkowej. Wydaje się, że jeszcze wczoraj nazywali siebie chórem nauczycielskim. Dzisiaj to Chór „Cantare” – śpiewają w nim mieszkańcy miasta – starsi i młodsi, panie i panowie. Dzisiaj – to pięć lat od chwili, kiedy po raz pierwszy zaśpiewali wspólnie pod dyrekcją Magdaleny Starzec. Do dzisiaj to właśnie ona prowadzi chór – z niewielką przerwą, kiedy zastąpiła ją Magdalena Irzyk. 

Jubileusz pięciu lat istnienia Chór „Cantare” świętował 11 listopada, w święto Niepodległości. Z tej okazji przygotował prawie godzinny koncert, który rozpoczęła pieśń „Gaude Mater Polonia”. Koncert chóru poprzedził występ Katarzyny Korduli i Grzegorza Uniwersała.  

Image

Po koncercie przyszedł czas na gratulacje. Te rozpoczęli burmistrz Marcin Pawlak i przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Bochnia. Każdemu chórzyście wręczyli symboliczną różę – podziękowanie za pięć lat działalności w gminie. Chór śpiewa podczas uroczystości gminnych, uświetnia obchody świąt kościelnych i państwowych. Koncertuje nie tylko w Dobczycach, w gminie ale także w powiecie czy w województwie. Chór gościł także z koncertami w partnerskich miastach Dobczyc: Versmold i Sarisskich Michalanach. Na ręce dyrygent Magdaleny Starzec, Marcin Pawlak i Tadeusz Bochnia przekazali dla chóru pamiątkową tabliczkę oraz kwiaty.

Image
 
Podziękowania chórzyści otrzymali także od Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Ispina Dobczyce oraz od dyrekcji i pracowników Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Po koncercie, który poprowadzili Bernadetta Kańska i Andrzej Topa, chór uczestniczył w mszy św., do której przygotował oprawę.  
AnKa

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice