Aktualności arrow Aktualności arrow Nagrodzeni za zasługi dla "Ziemi Dobczyckiej"
Nagrodzeni za zasługi dla "Ziemi Dobczyckiej"
piątek, 05 listopad 2010
Image

Tegoroczna, 92. rocznica odzyskania Niepodległości, miała w Dobczycach wyjątkowy charakter. Na Rynku, przed strażnicą, wręczono statuetki „Zasłużony dla Ziemi Dobczyckiej”. Otrzymali je: Marek Sowa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Władysław Brożek – wiceprezes Zarządu PTTK Oddział Dobczyce. Wyróżnienie to przyznawane jest od 2007 roku w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju Gminy Dobczyce.

Image

Świętowanie rozpoczął przemarsz sprzed ośrodka kultury. Poczty sztandarowe poprowadziła orkiestra dęta, pod batutą Józefa Manieckiego. Na Rynku, przed figurą św. Floriana, odegrany został hymn państwowy, a delegacje złożyły kwiaty na symbolicznej płycie Nieznanego Żołnierza.

Image

Po odegraniu hejnału miasta, burmistrz Marcin Pawlak i przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Bochnia, wręczyli wyróżnienia „Zasłużony dla Ziemi Dobczyckiej” Markowi Sowie i Władysławowi Brożkowi.

Image

Pan Marek Sowa, swoją aktywną postawą i zrozumieniem dla spraw społecznych, przysłużył się w ogromnym stopniu do rozwoju Gminy i Miasta Dobczyce, w szczególności w zakresie oświaty, kultury i sportu oraz rozwoju przedsiębiorstw – napisali w uzasadnieniu decyzji członkowie Kapituły. - Inwestycje, które są obecnie realizowane w Gminie Dobczyce, Budowa Obwodnicy Dobczyc, czy dokończenie Budowy Regionalnego Centrum Oświatowo - Sportowego, możliwe są między innymi dzięki wsparciu Pana Marka Sowy i mają wymiar szczególny w 700-letniej historii Miasta.

Image

Pan Władysław Brożek został doceniony za swoją aktywność działacza społecznego, za to że włącza się w inicjatywy związane z ochroną dziedzictwa kulturowego Gminy i Miasta Dobczyce, a w szczególności Muzeum Regionalnego PTTK im. Władysława Kowalskiego.

Image

Podczas uroczystości, w obecności straży pożarnych w Dobczycach, druh Marian Masełko – Komendant Gminny Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Dobczycach otrzymał od burmistrza Marcina Pawlaka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobczycach Tadeusza Bochni, podziękowania za oddane pełnienie funkcji komendanta, a w latach 2009-2010 za dowodzenie akcjami ratowniczymi na terenie gminy Dobczyce.

Image

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Dobczyce otrzymały również pompy szlamowe o wydajności 1600 litrów na minutę, tak potrzebne w akcjach przeciwpowodziowych.

Image

Uroczystość uświetnili: Orkiestra Dęta OSP Dobczyce na czele z kapelmistrzem Józefem Manieckim, Chór Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach, któremu przewodziła Magdalena Siudyszewska oraz Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce, pod kierunkiem Adriana Kulika. Kapelę, która towarzyszyła chórowi podczas występu w szkole podstawowej, przygotował Józef Maniecki.  
Anka Stożek


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice