Aktualności arrow Aktualności arrow Zespół Pieśni i Tańca z nagrodami w dziedzinie kultury i sportu
Zespół Pieśni i Tańca z nagrodami w dziedzinie kultury i sportu
czwartek, 28 październik 2010
Image

Mali tancerze, a także instruktor i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” otrzymali Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce. We wtorek, 26 października, podczas sesji rady miejskiej, nagrody w dziedzinie sportu za swoje osiągnięcia odebrali Urszula Hyży i Dawid Ryskala, a Adrian Kulik za rozpowszechnianie kultury, kształtowanie tożsamości narodowej i przywracanie dziedzictwa narodowego, poprzez pracę z dziećmi i młodzieżą w ZPiT „Dobczyce”, odebrał nagrodę w dziedzinie kultury.

Image

Urszula Hyży i Dawid Ryskala to para reprezentacyjna Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”. Do zespołu należą do ZPiT od 2007 roku. Od października 2009 roku tańczą razem w parze. Mimo młodego wieku mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami w dziedzinie tańca. Do najważniejszych z nich należą: 2 miejsce podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o puchar prof. Mariana Wieczystego w Wieliczce, 5 miejsce podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” w Puławach, 1 miejsce oraz Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty podczas VII Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich „Tańczące Buciki” w Krakowie, 1 miejsce oraz Puchar Starosty Powiatu podczas IV Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich o Puchar Burmistrza Dobczyc w Dobczycach, 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski podczas X Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich „Warmia 2010” w Olsztynie.

Image

Adrian Kulik, jako instruktor i choreograf, prowadzi Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” po kolejne nagrody i tytuły. Działa w Stowarzyszeniu Sztuki i Edukacji Artystycznej, jest dyrektorem Artystycznym Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych, który ma na celu wyłanianie talentów muzycznych i wokalnych wśród dzieci i młodzieży. Ważne jest dla niego rozpowszechnianie kultury, kształtowanie tożsamości narodowej i przywracanie dziedzictwa narodowego.

Anka Stożek 

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice