Aktualności arrow Aktualności arrow Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie - mamy powody do dumy
Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie - mamy powody do dumy
wtorek, 12 październik 2010

Image

Renata Leśniak wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w łucznictwie. Zawody odbyły się w połowie września w Legnicy. Ale nie tylko Renata – także cała reprezentacja Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, która pojechała na Mistrzostwa, po raz kolejny udowodniła, że sekcja łucznicza ma powody do dumy.

Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie odbyły się na stadionie miejskim w Legnicy. Pogoda i atmosfera dopisały, co oczywiście przełożyło się na wyniki łuczniczek. Indywidualnie, co stało się tradycją, nasze zawodniczki uplasowały się czołówce seniorek. Ewelina Olesek zajęła dziewiąte miejsce, Magdalena Olesek siódme, Magdalena Zarzycka – piąte miejsce. Największą radość sprawiła oczywiście Renata Leśniak, która wywalczyła srebrny medal, czym kolejny raz udowodniła, że można na nią liczyć. Pokonała ona czołowe zawodniczki, przegrywając w finale z Anną Stanieczek.  

Image

Drugim powodem do radości były zmagania o medale w klasyfikacji drużynowej. Po zaciętej walce z zawodniczkami LKS Łucznik Żywiec, które dziewczęta z Dobczyc pokonały znaczną liczbą punktów, w finale przyszedł czas na RKS Marymont Warszawa. Walka do ostatniego strzału była bardzo wyrównana, ale pech chciał, że tym razem warszawianki okazały się lepsze. Niemniej wygrały z dobczycką drużyną pokonując ją tylko jednym punktem.  

Image

Podczas zawodów łuczniczki z Dobczyc zostały dodatkowo wyróżnione Gwiazdami FITA (Międzynarodowej Federacji Łuczniczej) za wyniki. Ewelina Olesek i Magdalena Zarzycka otrzymały wyróżnienia za 1200 punktów, a Magda Olesek za 1100.

- Srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów bardzo nas motywuje do pracy i treningów, gdyż kolejny raz dowiodłyśmy, że drużynowo nie ma z nami łatwo. Jest nam bardzo miło, że możemy godnie reprezentować Dobczyce i zdobywać sukcesy, które rozsławiają naszą małą Ojczyznę – mówią łuczniczki.  

Oprac. Magdalena Zarzycka  

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice