Aktualności arrow Aktualności arrow Dobczyce w czołówce Turnieju Miast i Gmin
Dobczyce w czołówce Turnieju Miast i Gmin
sobota, 25 wrzesień 2010
Image

Gmina Dobczyce zajęła II miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2010, w grupie gmin od 7,5 do 15 tys. mieszkańców. We wtorek, 22 września, na Zamku Królewskim w Niepołomicach, Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary oraz dyplom za osiągnięcia w Turnieju odebrali: dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Andrzej Topa i Wacław Psztyk – instruktor MGOKiS. Statuetki otrzymali również: burmistrz Marcin Pawlak oraz instruktor Wacław Psztyk za wybitny wkład w organizację Turnieju.

Po raz szesnasty na terenie całego kraju, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, przeprowadzony został „Sportowy Turniej Miast i Gmin – 2010”. Głównym celem, jaki przyświecał turniejowi było, jak co roku, promowanie zdrowego tryby życia i aktywności ruchowej, jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu.

Image

Wśród gmin, które brały udział w Turnieju, znalazła się także gmina Dobczyce. W organizację i przygotowanie imprez sportowych włączyły się m.in.: KS „Raba”, UKS „Elektron”, MGOKiS, TKKF oraz szkoły z gminy Dobczyce. Przez siedem dni, kiedy odbywały się imprezy w ramach Turnieju, przeprowadzono: turniej tenisa stołowego, otwarty trening piłki nożnej, konkursy łucznicze, gry i zabawy ruchowe, zawody lekkoatletyczne, imprezy rekreacyjno-sportowe, przejazdy rowerowe i wiele, wiele innych. Zainteresowanie imprezą wśród mieszkańców gminy było bardzo duże. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy bardzo chętnie brali udział w zaproponowanych konkurencjach sportowych, co przyczyniło się do naszego niemałego sukcesu.

We wtorek, 22 września, na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyło się uroczyste podsumowanie wyników Turnieju. Do Niepołomic przyjechali przedstawiciele 42 miast i gmin, by odebrać puchary, dyplomy i wyróżnienia za udział w Turnieju. Dobczyce znalazły się w samej czołówce. Zajęły II miejsce w grupie gmin od 7,5 do 15 tys. mieszkańców. Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Andrzej Topa i Wacław Psztyk – instruktor MGOKiS, reprezentując gminę Dobczyce, odebrali Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary oraz dyplom za wybitne osiągnięcia w XVI „Sportowym Turnieju Miast i Gmin”. Statuetki otrzymali również: burmistrz Marcin Pawlak oraz instruktor Wacław Psztyk za wybitny wkład w organizację Turnieju. To duże wyróżnienie powinno być dla mieszkańców Dobczyc zachętą i motywacją do wzięcia udziału w przyszłorocznych zmaganiach turniejowych.

„Sportowy Turniej Miast i Gmin – 2010” zorganizowany został przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.  

(km)

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice