Aktualności arrow Aktualności arrow Małopolskie mistrzostwa łucznicze
Małopolskie mistrzostwa łucznicze
wtorek, 24 sierpień 2010
Image

W Dobczycach po raz kolejny odbyły się Małopolskie Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Łucznictwie. Zawodnicy zmierzyli się na stadionie KS Raba. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary.

Oko w oko ze środkiem tarcz, stanęli młodzi łucznicy z całej Małopolski. Ich zmaganiom przyglądali się i oceniali je sędziowie: Andrzej Jagła, Andrzej Jabłoński i Tomasz Jagła.

W kategorii Młodzicy (rocznik 1995), wśród dziewcząt, pierwsze miejsce zajęła Barbara Kwarciak (Sokole Oko), drugie – Oliwia Łakatosz (Zamek Suski), trzecie – Justyna Kamińska (Sokole Oko).Wśród chłopców – pierwsze miejsce Aron Bazan (Płaszowianka), drugie – Kamil Pikul (Dąbrovia), trzecie – Łukasz Kogut (Dąbrovia).

Image

W kategorii Młodzicy Młodsi (roczniki 1996 – 97), wśród dziewcząt najlepsza była Paulina Kamińska (Sokole Oko), na drugim miejscu turniej ukończyła Anna Nowak (Diana), na trzecim – Adrianna Wyroda (Grot). Wśród chłopców wyniki przedstawiały się następująco: pierwsze miejsce zdobył Bartosz Filipek (Dąbrovia), drugie – Kamil Komsza (Płaszowianka), trzecie – Jakub Dudek (Grot).

W kategorii Dzieci (rocznik 1998) wśród dziewczynek, małopolskie złoto powędrowało do Anny Michalik (Grot), drugie miejsce zajęła Sylwia Warchał (Sokole Oko), trzecie – Wiktoria Malik (Dąbrovia). Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Grzegorz Warias (Dąbrovia), drugie – Arkadiusz Mrowiec (Sokole Oko), trzecie – Paweł Sitarz (Zamek Suski).

W kategorii Dzieci Młodsze wśród dziewczynek, pierwsze miejsce zajęła Paulina Maj (Sokole Oko), drugie miejsce – Karolina Rolka (Diana), trzecie – Zuzanna Kowalik (Grot). Wśród chłopców najlepszy był Wiktor Sikora (Diana), przed Jakubem Stachakiem (Sokole Oko) i Dawidem Słaboniem (Diana).

Nagrody i upominki, które otrzymali laureaci, a także zdobywcy czwartych miejsc, ufundował Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.