Aktualności arrow Aktualności arrow Polsko-słowackie "Spotkanie ze sztuką"
Polsko-słowackie "Spotkanie ze sztuką"
czwartek, 19 sierpień 2010
Image

W dniach od 9 do 14 sierpnia w namiocie pod dużą sceną  odbyły się warsztaty plastyczne "Polsko – słowackie spotkanie ze sztuką" . Wszystko działo się w ramach Festiwalu Tradycji i Współpracy Polsko – Słowackiej. 

Image

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, w sumie pojawiło się ponad 350  osób, średnio w zajęciach uczestniczyło około 20 dzieci. Miały one możliwość zapoznania się  z tajnikami techniki ceramicznej.

Image

Z gliny powstały różnorodne kolekcje: miedzy innymi kolekcja z brył geometrycznych, , rzeczy, które mogą zmieścić się w butelce, zwierzątek oraz zawieszki pamiątkowe z Dobczyc pt. „Symboliczne miejsca”

Image

Niepospolitą atrakcją  były warsztaty w których można było poznać różne sposoby  malarskie: malowanie na materiale  „ Zamek mojej wyobraźni”, „Mój piękny zakątek świata”. Ponadto malowanie na kamieniach na których wykonano ilustracje do bajek i legend, oraz stworzono mozaikowe logo 700-lecia Królewskiego Miasta Dobczyc.

Image

Dzieci próbowały swoich możliwości w malarstwie wielkoformatowym na kartonach, na których ukazały poprzez namalowanie samych siebie uczucia szczęścia, radość i euforii, co więcej na kartonach pojawiły się zamki i zamczyska.

Image

Techniką papieroplastyki uczestnicy wykonali przestrzenne drzewa, a z origami kwiaty i liście. Zabawę z papierem zwieńczono wykonywanie ramek.

Image

Warsztaty zrealizowały: Maria Grzybek – Kosior, Paulina Steliga, Agnieszka Szczygieł.
Pomagały w przeprowadzeniu: Paulina Siuta, Gabriela Pazdur, Paulina Piwowarska.

Image

Uczestnicy warsztatów poszerzyli swoje możliwości plastyczne , zapoznały się z nowymi technikami.

Image

Dzieci zaprezentowały wysoki poziom pracy zespołowej oraz kultury osobistej. W konsekwencji warsztaty przyniosły uczestnikom i prowadzącym dużo radości i satysfakcji.

Image

Efekty wspólnej pracy można podziwiać  na wystawie w Sali Ośrodka Kultury do końca wakacji.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. 
br /
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice