Aktualności arrow Aktualności arrow Mistrzowie Polski z Dobczyc
Mistrzowie Polski z Dobczyc
poniedziałek, 26 lipiec 2010
Image

Reprezentacyjna Para Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" - Dawid Ryskala i Urszula Hyży Mistrzami Polski w Tańcach Polskich.

Image

W miniony weekend od 23 do 25 lipca w Stolicy Warmii i Mazur - Olsztynie, odbywały się
X Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich "Warmia 2010".

Kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw uzyskały dwie dobczyckie pary:

- w kategorii I (7-9 lat) Dawid Ryskala i Urszula Hyży

Image

- w kategorii III (13-15 lat) Paweł Sawski i Anna Płonka


Image

Dla Dawida i Uli były to pierwsze zawody tej rangi. Zadebiutowali jako para podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „Mazowiecka Wierzba”, który odbył się w Warszawie 17 i 18 października  2009 roku zdobywając 8 miejsce. Dziś świętujemy ich wielki sukces i pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski dla pary Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce".

Image

Dla Pawła i Ani były to już drugie Mistrzostwa Polski. Zadebiutowali jako para podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o puchar prof. Mariana Wieczystego, który odbył się w Wieliczce 19 - 21 stycznia 2007 roku zdobywając tam 11 miejsce w kategorii II (10-12 lat) w klasie tanecznej B.

Image

Rok później podczas VIII Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w Wieliszewie, świętowaliśmy III miejsce w kategorii II klasie tanecznej B. A w październiku 2009 roku w Warszawie na VIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "Mazowiecka Wierzba" - II miejsce i awans do Klasy Mistrzowskiej A.

Image

Od tego roku startowali w kategorii III (13-15 lat) w Klasie Mistrzowskiej A, podczas tegorocznych Mistrzostw wywalczyli wysokie VIII miejsce.

Gratulujemy młodym tancerzom i życzymy dalszych sukcesów.
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice