Aktualności arrow Aktualności arrow Dni Dobczyc 2010
Dni Dobczyc 2010
czwartek, 22 lipiec 2010
Image

Każdego roku, w  trzeci tydzień lipca, Dobczyce rozbrzmiewają, dźwiękami muzyki i skrzą się wszystkimi kolorami tęczy, a to za sprawą organizowanych corocznie  „Dni Dobczyc”.

Image

Tradycją już stało się, że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach włącza się w organizację obchodów święta miasta, poprzez uświetnienie imprezy  występami scenicznymi zespołów przy nim działających.

Image

W tym roku również nie mogło być inaczej. W sobotę, 17 lipca, wszyscy zebrani na dużej scenie przy ulicy Podgórskiej mieli okazję posłuchać kapeli „Werdebusy Dobczyckie”, która zaprezentowała melodie ludowe z okolic Dobczyc i obejrzeć występ taneczny młodzieżowego zespołu „Intox”, który rozgrzał publiczność specjalnie przygotowanymi na tę okazję układami tańca nowoczesnego.

Image

W niedzielnym dwuipółgodzinnym bloku przygotowanym przez zespoły MGOKiS zebrani mogli  posłuchać koncertów doskonale wszystkim znanego Big Bandu, „rozśpiewanej” Orkiestry Dętej OSP Dobczyce  i Marysi Niewitały – zdobywczyni tytułu „Talent Małopolski 2010”.

Image

Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” jak zawsze zachwycił perfekcyjnym wykonaniem układów choreograficznych tańców ludowych, a Mażoretki dały pokaz tańca mażoretkowego. 

Image

Nawet płatająca psikusy pogoda nie przeszkodziła widowni w  obejrzeniu występów i nagrodzeniu wszystkich występujących głośnymi brawami.

 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice