Aktualności arrow Aktualności arrow Majowe święto i otwarcie sezonu  w Dobczycach jak zawsze w zgodzie z tradycją
Majowe święto i otwarcie sezonu  w Dobczycach jak zawsze w zgodzie z tradycją
wtorek, 05 maj 2015
 Image
 
Orszak królewski, na czele którego dumnie kroczyli ułani ze Szwadronu Toporzysko w barwach 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarneckiego. Nie zabrakło orkiestr dętych: Orkiestry Dętej Dobczyce i Orkiestry Barka z Nowej Wsi, a także licznych pocztów sztandarowych.
 
 Image
 
 
Pierwsza część uroczystości majowych tradycyjnie odbyła się w Rynku, przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza.
 
Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
Następnie uczestnicy orszaku udali się na Wzgórze Zamkowe, gdzie po Mszy św. oficjalnie otwarto sezon turystyczny 2015 na zamku dobczyckim. W ten majowy weekend czekało na zwiedzających wiele atrakcji. Pułk Konny z Toporzyska, który w tym roku obchodzi jubileusz 200. lecia istnienia, przygotował dla turystów i mieszkańców wspaniałą paradę konną, po której najmłodsi mogli spróbować swoich sił w siodle.
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
Image 
 
W skansenie czekali na zwiedzających twórcy ludowi: można było skosztować smaków regionalnych, zakupić sobie wspaniałe drewniane i szmaciane zabawki, wyjątkową ceramikę i wiele innych wspaniałych drobiazgów, które zostały „wyczarowane” przez utalentowanych twórców z naszego regionu.
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
Image
 
Na zamku goście mogli podziwiać widoki z baszty nad bramą wjazdową. Kto odwiedził zamek po dłuższym czasie, mógł się przekonać, że mury pną się do góry, a wszystkich tradycyjnie na dziedzińcu, witali muzyką i śpiewem, Werdebusi Dobczyccy.
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
 
< Poprzedni   Następny >
Wyszukiwarka
 
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Współpraca
 
Telewizja Powiatowa Myślenice